• ❤️ NIEPODLEGŁA w naszych sercach

• Tegoroczne obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI na długo zapadną w pamięci jej uczestników z klas 4-8, gdyż nieoczekiwanie dla nich samych, stali się oni jednocześnie widzami i aktorami wyjątkowego przedstawienia przygotowanego wg scenariusza pomysłodawców: p. Agnieszki Przybylskiej i p. Arkadiusza Apriasza. 10 listopada po wspólnym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach projektu "Szkoła do hymnu" i krótkim montażu słowno-muzycznym, zebranych zachwycił niesamowity, biało-czerwony  taniec Oliwii Dumały przy wtórze CHÓRU SZKOLNEGO. Potem wszystkich bez wyjątku ogarnęło wzruszenie i zachwyt, gdy na scenie, zapraszani przez konferansjera p. Michała Ryszkę, kolejno pojawiali się przedstawiciele klas w strojach galowych, strojach z epoki, by podczas przemarszu wokół widowni zaprezentować samodzielnie zaprojektowane i wykonane przeróżnej wielkości TRANSPARENTY prezentujące hasła niepodległościowe. Niesamowity klimat jaki się przy tej okazji wytworzył sprzyjał wspólnemu śpiewaniu wraz z chórem szkolnym pieśni DLA POLSKI! W tym samym czasie trwały zmagania uczniów w Konkursie Wiedzy o Niepodległej. Jak podkreśliła wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Bączkowska, wspaniała postawa uczniów, ich niesamowite zaangażowanie to piękne świadectwo patriotyzmu. Jesteśmy dumni, że nasza młodzież pokazała, jak można nie tylko świętować, ale i cieszyć się ze Święta Niepodległości. (bis)

• ❤️ Wiemy, czym jest NIEPODLEGŁOŚĆ

• "Naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci jak być Polakami". Tymi pięknymi słowami, młodzi artyści z klas 3 rozpoczęli uroczystość, przygotowaną dla swoich rówieśników z klas 0-3, pod kierunkiem p. Edyty Borowskiej, p. Anny Brzezińskiej i p. Patrycji Jastrzębskiej-Dutkiewicz, poświęconą Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas zainscenizowanej lekcji, dzieci w bardzo przystępny sposób wytłumaczyły wszystkim, co to jest patriotyzm, Ojczyzna, jakie mamy symbole narodowe i czym właściwie jest "ta Niepodległość". Pomógł im swoim pięknym śpiewem i patriotycznym repertuarem CHÓR KLAS 1-3 wraz z opiekunem i akompaniatorem p. Janem Buczyńskim. Szczególnie wzruszające było zakończenie uroczystości i wspólne, gromkie odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Dyrektor szkoły p. Maria Stawska podziękowała wszystkim artystom i ich wychowawcom za wzruszający występ, a wszystkim zebranym za wzorową postawę, podkreśloną strojami i biało-czerwonymi kotylionami. Widać, że wszystkie dzieci z całą pewnością wiedzą, jak być Polakami, a po tej niecodziennej lekcji - czym jest Niepodległość! (bis)

• 🚲 "Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków"

• 9 listopada 2023 r. uczniowie klas 4 wzięli udział w ostatnich lekcjach z cyklu „Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków", prowadzonych przez Prezesa Fundacji Drogi Mazowsza p. Adama Sobieraja we współpracy z nauczycielem techniki p. Leszkiem Tomczykiem. W trakcie zajęć praktycznych dotyczących serwisowania roweru, uczniowie zmierzyli się z podstawowymi trudnościami, z którymi powinien umieć poradzić sobie każdy rowerzysta. Czwartoklasiści już wiedzą jak przygotować rower do drogi i jak poradzić sobie z przebitą oponą. Dziękujemy p. Adamowi Sobierajowi za cykl niezwykle wartościowych zajęć z naszymi uczniami. Teraz majowy egzamin na kartę rowerową już nie jest taki "straszny". :) (bis)

• 🏊‍♀️🏊‍♂️GRAND PRIX WMOZP 2012 i 2010

• Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim". Nasi młodzi pływacy dobrze o tym wiedzą, bo dzielnie walczą we wszystkich prestiżowych zawodach. W dniach 8-9.11.2023 r. na warszawskich pływalniach odbyły się zawody z cyklu GRAND PRIX WMOZP dla roczników 2012 i 2010. Gratulujemy Wiktorowi Skiba (8B), który zajął 6 miejsce (100 m stylem grzbietowym) w swojej kategorii wiekowej, a także wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach i zdobyli punkty dla swoich drużyn. Są to z klasy 5A: Laura Byrka, Dagmara Cichocka, Emilia Dziedzic, Honorata Gontarczyk, Hanna Matysiak, Wiktor Szcześniak. Z klasy 8B: Aleksandra Sowa, Aleksandra Wasilewska, Jakub Wodzyński.
            Gratulujemy także Trenerom p. Oldze Byrka i p. Rafałowi Grochockiemu i życzymy dalszych sukcesów sportowych. :) (bis)

• 📐 Matematyczna lekcja patriotyzmu

• W naszej szkole przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości przebiegają pełną parą. Nawet lekcja matematyki w klasie 7A, podczas sprawdzania umiejętności odnajdywania punktów w układzie współrzędnych, nawiązała do zbliżającego się Święta. Owocem matematycznych zmagań uczniów, dostarczonych przez p. Małgorzatę Dzięcielską było bowiem Godło Polski, idealnie wkomponowane między osie liczbowe. Okazuje się, że nawet lekcja matematyki może być jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu. (bis)

• 💃🕺 TANECZNE PRZERWY 3