• Rok szkolny 2023/2024

• Muzerum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Warsztaty czekoladowe

🎵 Rozśpiewane przedszkolaki

Nasze przedszkolaki regularnie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez p. Urszulę Święs. Dzieci uwielbiają nie tylko zabawy rytmiczne, słuchanie muzyki, grę na instrumentach, ale wygląda na to, że najbardziej ŚPIEW. :) W ostatnim czasie zdążyli nauczyć się nie tylko piosenek o wiośnie, ale nawet świątecznych. Cieszymy się, bo tego rodzaju zajęcia nie tylko kształcą uzdolnienia muzyczne dzieci, ale również spełniają funkcję ogólnorozwojową, dającą szansę pełnego rozwoju dziecka. Życzymy dzieciom dalszego "odkrywania siebie" poprzez muzykę i śpiew. :) (bis)

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

06.02 klasa 0 wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, by poznać jedno z najstarszych rzemiosł – garncarstwo oraz dawne metody lepienia garnków. Ponieważ zajęcia miały formę warsztatów, wszyscy uczestnicy samodzielnie wykonali naczynia z gliny – dawnymi technikami, poprzez ugniatanie i wałkowanie gliny, sklejanie i wygładzanie wałeczkami, a na zakończenie pracy ozdobili wg własnej inwencji gotowe naczynia - kubeczki, filiżanki, wazoniki i inne. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji i jednocześnie relaksu.

Wysyłamy kartki świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zerówka wykonała kartki dla swoich bliskich. Dzieci wykonały je samodzielnie oraz napisały życzenia. Jednak najciekawsze co mogły tego dnia zrobić to pójść na pocztę i je wysłać.

Dzień dyni

Innowacja „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

W roku szkolnym 2023/2024 w oddziale przedszkolnym będzie realizowana innowacja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
          Celem innowacji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa oraz wprowadzanie dziecka w świat literatury. Realizacja odbywać się będzie poprzez zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadamianie roli czytelnictwa w życiu dziecka.

Wspólne czytanie ma celu wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzanie dziecka w świat literatury, ma za zadanie budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną.
          Dzieci będą kształciły umiejętność słuchania czytanego tekstu oraz samodzielności i kreatywności.

📚 NPRCz 2.0 u przedszkolaków

8 listopada na naszych "zerówkowiczów" czekała niespodzianka przygotowana przez bibliotekę szkolną - KSIĄŻKI - zakupione specjalnie dla nich w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Tego dnia Kącik Czytelniczy w oddziale przedszkolnym wzbogacił się o ponad 130 nowości książkowych (w tym m.in. ciekawe i kolorowe opowiadania i bajki dla dzieci, książki z wierszykami i rymowankami, książki popularnonaukowe). Po krótkiej, ale wielowątkowej pogadance o książkach z bibliotekarzami p. Ireną Sosnowską i p. Agnieszką Przybylską, przedszkolaki z uwagą wysłuchały wierszy czytanych przez zaproszonego gościa - dyrektor szkoły p. Marię Stawską i wychowawczynię p. Karolinę Gutowską. Taka zachęta wystarczyła, by dzieci osobiście "zanurkowały" w nowym księgozbiorze. Szczęście i radość z tym związane były wymalowane na twarzach wszystkich dzieci. Życzymy naszym przedszkolakom jeszcze wielu pięknych chwil spędzonych z książką, a wszystkich Dorosłych zachęcamy do zapoznania się z 10 powodami, dla których warto dzieciom czytać na głos.  :) (bis)

💃 Roztańczone przedszkole​

Nasze przedszkolaki "zerówki" również w tym roku uczestniczą w zajęciach tanecznych. Okres przedszkolny to czas wzmożonej aktywności ruchowej dziecka, dlatego tego rodzaju zajęcia pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia. Zajęcia prowadzone przez instruktorkę tańca z Centrum Tańca i Ruchu "Dance Imperium" w Pruszkowie, są częścią kształcenia i wychowania ogólnego, i mają wpływ na realizację zadania przedszkola w zakresie edukacji ruchowej. Spełniają także rolę terapeutyczną poprzez maksymalną aktywizację ciała i psychiki dziecka. Pomagają w opanowaniu nieśmiałości i nerwowości, dodają wiary we własne siły. Cieszymy się, że w kolejnym roku w naszej szkole jest możliwe takie innowacyjne podejście do zaspokajania potrzeb dzieci. :) (bis)