• Chór szkolny

Chór   szkolny w naszej szkole został stworzony  w 1999 roku przez nauczyciela muzyki p. Agnieszkę Przybylską. We wrześniu każdego roku odbywa się nabór kandydatów. Zajęcia odbywają się raz tygodniu (dwie godz.lekcyjne) dla każdego ucznia. Na lekcje chóru uczęszczają uczniowie klas III, IV, V, VI, VII i VIII. Są utalentowani muzycznie, wytrwali, interesujący się kulturą i sztuką. Uczestnictwo w chórze to rozwijanie wrodzonych uzdolnień muzycznych oraz kształtowanie słuchu, emisji głosu oraz wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.. To ciężka i mozolna praca, której celem jest zbiorowy występ z godnie z kalendarzem uroczystości szkolnych.

- Ślubowanie klas I

- 11 XI – Święto Niepodległości

- Wigilia szkolna – związana z świętami Bożego Narodzenia

- Rocznica śmierci Patrona

- Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

- Urodziny Patrona- Jana Pawła II

- Pożegnanie klas 8

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Repertuar chóru szkolnego jest bardzo szeroki, począwszy od pieśni patriotycznych, religijnych, o Patronie, po ludowe czy piosenki muzyki rozrywkowej. Przez trzy lata przebywania w zespole chórzyści uczą się wielkiej odpowiedzialności za siebie, współpracy, samodyscypliny i pokory. Między uczniami  tworzy się więź, a wspomnienie o uczestnictwie w zespole na długie lata po odejściu ze szkoły pozostaje w ich sercach.

Stały kontakt z zespołem chóralnym mają do dziś wspaniali absolwenci, Szkoły Podstawowej nr 12, Gimnazjum nr4, a teraz Szkoły Podstawowej nr4,  którzy chętnie uczestniczą w największych wydarzeniach naszej szkoły.