2024/2025
📚 NAJBARDZIEJ ZACZYTANE KLASY
Z prawdziwą przyjemnością informujemy o wynikach czytelnictwa w pierwszym semestrze, znamy już bowiem nazwiska najlepszych czytelników i najbardziej zaczytane klasy. :) Analizie podlegały: aktywność czytelnicza przejawiająca się liczbą wypożyczonych i PRZECZYTANYCH książek, terminowość ich oddawania oraz dbałość o wypożyczone woluminy. :)
Indywidualnie, NAJLEPSZYMI CZYTELNIKAMI w swoich kategoriach zostali: Krzysztof Pietrusiak (2A) i Ignacy Rajkowski (5C). Zwycięskie klasy to: KLASA 2A i KLASA 5C.
W dniach 15-16 stycznia 2025 r. w bibliotece szkolnej odbyły się uroczystości wręczenia nagród. Z rąk dyrektora szkoły p. Marii Stawskiej i w obecności swoich wychowawców - p. Grażyny Karwowskiej i p. Grażyny Józefowicz, najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a zwycięskie zespoły klasowe - statuetki przechodnie dla NAJBARDZIEJ ZACZYTANYCH KLAS, potwierdzone certyfikatami. :)
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, bo to pokazuje jak wielką wartość ma czytanie w Waszym codziennym życiu! Brawo! 👏
Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia przykładu i odkrywania fascynującego świata literatury, a przy okazji podjęcia wyzwania i spróbowania zdobycia tych zaszczytnych tytułów, być może już na koniec roku szkolnego? Biblioteka zaprasza! :)
Więcej szczegółów w zakładce BIBLIOTEKA / Konkursy. :) (bis)
📖 Poczytajmy sobie - akcja czytelnicza
"Poczytajmy sobie" to akcja czytelnicza, do realizacji której biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych wraz z ich rodzicami / opiekunami.
Projekt miał na celu promowanie czytelnictwa i wspólnego, międzypokoleniowego spędzania czasu! Polegał na wspólnym czytaniu książek i rozmowie o nich. Aby uatrakcyjnić działanie pod kątem dzieci, przygotowana została karta pracy, na wzór czytelniczego pamiętnika i tzw. złotych myśli. Służyła ona do zapisywania tytułów wspólnie przeczytanych książek i oceniania ich przez rodzica oraz dziecko. Na osoby, które przyniosły do biblioteki szkolnej wypełniony dzienniczek, czekały okolicznościowe dyplomy i drobne upominki! :)
🏆Finalistami projektu są: 📕Karolina Zielska (1C), 📕Pola Janiszewska (1C), 📕Kseniia Karpryza (1C), 📕Viktoria Shevchun (1C), 📕Maja Pliszka (1A), 📕Aleksandra Styszko (1A), 📕Agata Duplaga (1A), 📕Aleksandra Dąbrowska (1A), 📕Jakub Kozłowski (1A) oraz ich 📕RODZICE. 👏
GRATULUJEMY! :)
Akcja była działaniem w ramach drugiej edycji programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”, zorganizowanego przez ogólnopolskie czasopismo "Biblioteka w szkole".
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w tej wspólnej, rodzinnej przygodzie czytelniczej. 👏
A dlaczego warto czytać książki dzieciom? Więcej informacji w zakładce Biblioteka/Zalety czytania.
Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki! Czekają na Was same ciekawe lektury! :) (bis)
🎅 Mikołajkowe Czytanie 2024
Dnia 12 grudnia, nasza szkolna biblioteka zamieniła się w prawdziwie magiczne miejsce. A to za sprawą bibliotekarek - p. Ireny Sosnowskiej i p. Agnieszki Przybylskiej, które we współpracy z p. Krystyną Stępień - kierownikiem Filii nr 7 Książnicy Pruszkowskiej, zorganizowały czytelnicze święto - MIKOŁAJKOWE CZYTANIE.
W wydarzeniu, czynnie uczestniczyli uczniowie klasy 4A wraz z nauczycielem języka polskiego p. Katarzyną Milner. Czwartoklasiści, podkreślając mikołajkowy nastrój wyjątkowymi, świątecznymi strojami, wykazali się umiejętnością pięknego czytania dzieł Adama Mickiewicza, odkrywając przy tym piękno literatury, a także prawdziwą radość z czytania i słuchania siebie nawzajem. Najlepsi interpretatorzy poezji, otrzymali specjalne nagrody z rąk wicedyrektora szkoły p. Izabeli Żywickiej, ufundowane przez Książnicę Pruszkowską, a wszyscy nagrody pocieszenia i okolicznościowe dyplomy.
Gratulujemy i dziękujemy nauczycielowi oraz wszystkim czwartoklasistom, za aktywny udział i zaangażowanie, które sprawiły, że wydarzenie stało się tak wyjątkowe. Dziękujemy bibliotece szkolnej i Książnicy Pruszkowskiej za wspaniałą inicjatywę, która pokazała, że czytanie łączy i dostarcza niezapomnianych emocji. Niech ta literacka przygoda będzie początkiem jeszcze wielu wspólnych działań obu bibliotek i naszych uczniów! :) (bis)
KLUB SUPERMOCY
W ramach realizacji II edycji Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka", chętni uczniowie z klas 2-3 realizują projekt KLUB SUPERMOCY. Poniżej prezentujemy najbardziej wytrwałych uczniów, którzy wstapili do Klubu, zdobyli WSZYSTKIE supermoce i zostali prawdziwymi Książkowymi Superbohaterami. A są to: Alicja Nastaziak (3B), Maja Dolecka (2C).
Gratulujemy i czekamy na kolejnych, najbardziej wytrwałych Książkowych Superbohaterów! :)
🧸 Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Tego dnia, szkoła była pełna Misiowych Przyjaciół, którzy towarzyszyli swoim właścicielom z klas 0-3 we wszystkich aktywnościach, nadając lekcjom i przerwom wyjątkowy, misiowy klimat. :) A wszystko to, za sprawą Małego Samorządu Uczniowskiego, który zaprosił wszystkie PLUSZAKI do szkoły. :) Podczas zajęć z wychowawcami dzieci uczyły swoje misie liczyć, pisać, czytać, rysować, projektować misiowe stroje, a w BIBLIOTECE czekały na nie książki i Teatrzyk Kamishibai z przygodami misiowych bohaterów. Niezwykłym przedsięwzięciem naszych małych społeczników, przygotowywanym od wielu dni, było wsparcie Fundacji Mam Marzenie i zbiórka pluszaków dla dzieci ze szpitalnych oddziałów dziecięcych.❤️(bis)
🤝 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK, nasza szkolna biblioteka zamieniła się w magiczne miejsce, pełne przygód i fantazji! Wszyscy miłośnicy bajkowych postaci, mogli zobaczyć wyjątkowy Teatrzyk Kamishibai, który przeniósł ich do świata ulubionych bohaterów. Uczniowie z klas młodszych, świetliczaki, przedszkolaki i nauczyciele z zainteresowaniem śledzili każdą historię, a magia papierowego teatru wzbudziła w nich ogromne emocje i wiele uśmiechów. 😃
Bibliotekarze p. Irena Sosnowska i p. Agnieszka Przybylska serdecznie dziękują wszystkim, którzy dołączyli do obchodów bajkowego święta w bibliotece. Wasza obecność sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy! Do zobaczenia wkrótce na kolejnych wydarzeniach! :) (bis)📖 Spotkanie Czytelnicze w Książnicy Pruszkowskiej
We wtorek, 2 października, klasa 2A wraz z wychowawcą i bibliotekarzem, wzięła udział w SPOTKANIU CZYTELNICZYM w Filii nr 7 Książnicy Pruszkowskiej, dla uczczenia 80. rocznicy Powstania Warszawskiego oraz z okazji IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z SERCEM". Uczniowie z zaangażowaniem czytali fragmenty książki Joanny Papuzińskiej "Mój tato szczęściarz", a następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których malowali postać Małego Powstańca – symbolu walczącej młodzieży z czasów Powstania Warszawskiego. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe, tematyczne zakładki do książek oraz imienne dyplomy uczestnictwa w spotkaniu. Dziękujemy p. Krystynie Stępień za zaproszenie na tak wartościowe zajęcia. To ważne, aby pamiętać o bohaterstwie Tych, którzy walczyli o wolność. (bis)
📖 Dzień Głośnego Czytania 2024
W dniach 27, 30 września w naszej bibliotece odbył się Dzień Głośnego Czytania, który zgromadził wielu miłośników książek, również razem z ich nauczycielami. Podczas spotkań można było usłyszeć zarówno klasykę literatury dziecięcej, jak i baśnie w Teatrzyku Kamishibai. Każdy uczestnik mógł przy tym wypożyczyć jedną z czytanych książek, aby kontynuować przygodę literacką w domowym zaciszu. Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem i z pewnością będziemy organizować tego rodzaju spotkania z książką w przyszłości :)
Z wizytą w Książnicy Pruszkowskiej
24 września, na tarasie Biblioteki Głównej Książnicy Pruszkowskiej, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Wakacyjne wędrówki po Europie”, w którym wzięli także udział uczniowie z klas 1B i 2A naszej szkoły. Wydarzenie zorganizowane przez Filię nr 7 Książnicy Pruszkowskiej zgromadziło licznych uczestników, a jego specjalnym gościem był Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa p. Michał Landowski, który razem z organizatorkami wręczał dzieciom dyplomy, nagrody oraz pluszaki – symboliczne upominki, które uczniowie mają zabierać na przyszłe wycieczki. Wiceprezydent w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie edukacji, podróży i odkrywania nowych kultur oraz zachęcał najmłodszych do dalszego odkrywania Europy. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i obietnicami kontynuowania podróży, ale już z uroczymi pluszakami. :) Dziękujemy dyrekcji Książnicy Pruszkowskiej oraz kierownikowi Filii nr 7 p. Krystynie Stępień - za owocną, przynoszącą naszym uczniom wiele korzyści i radości, współpracę. :) (bis)
📖 Narodowe Czytanie 2024
Dnia 26 września 2024 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, w ramach ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE, podczas którego wspólnie zagłębiliśmy się w treść dramatu "Kordian" Juliusza Słowackiego. Organizatorem wydarzenia była biblioteka szkolna oraz koło teatralne, które z zaangażowaniem przygotowały całą uroczystość. Wśród gości honorowych znalazła się dyrekcja szkoły oraz uczniowie klas ósmych i siódmych, którzy mieli okazję nie tylko słuchać, ale także aktywnie uczestniczyć w czytaniu wybranych fragmentów utworu. Cała sala wypełniona była wyjątkową atmosferą, a profesjonalnie przygotowane wystąpienia członków koła teatralnego wzbogaciły odbiór dzieła o emocje i głębię. Wydarzenie zakończyło się owacją dla wszystkich interpretatorów dramatu oraz podziękowaniami dla organizatorów i uczestników. Było to wyjątkowe wydarzenie, które przypomniało nie tylko o wartości czytania literatury narodowej, ale również o znaczeniu twórczości Słowackiego, która wciąż jest aktualna i inspiruje do refleksji nad patriotyzmem, losem jednostki oraz przyszłością narodu. (bis)