• 🚌 Pielgrzymka do Niepokalanowa

• We wtorek, 14 maja UCZNIOWIE KLAS TRZECICH, pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Brzezińskiej, p. Edyty Borowskiej, p. Patrycji Jastrzębskiej-Dutkiewicz, katechety p. Jana Buczyńskiego oraz ks. Mariana Mikołajczaka - proboszcza Parafii św. Kazimierza, wyruszyli na pielgrzymkę do Niepokalanowa, by podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie wzięli udział w Mszy św. sprawowanej w Kaplicy - Sanktuarium św. Maksymiliana, będącej autentyczną pamiątką po świętym Założycielu Niepokalanowa. Trzecioklasiści w towarzystwie Ojców Franciszkanów zwiedzili Bazylikę Mniejszą, Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z zainteresowaniem obejrzeli Panoramę Tysiąclecia i Misterium Męki Pańskiej. Wycieczka przyniosła wszystkim  wiele radości. Niepokalanów ma bowiem w sobie niezwykły klimat i stanowi bogate źródło wiedzy chrześcijańskiej oraz historycznej. (bis)

• 📝 Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

• 9 maja, pięcioro uczniów klas trzecich: Emilia Matysiak (3A), Jan Jędrzejczyk (3A), Zuzanna Cylińska (3B), Emilia Olewniczak (3C) i Gustaw Sołtys (3C), po przejściu eliminacji klasowych i szkolnych, wzięło udział w etapie Wojewódzkim Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Warszawie. Po powrocie do Pruszkowa dla osłodzenia trudów ciężkiej pracy  p. Ania podzieliła się swoją wygraną w Eko zabawie. :) 16 maja będą wyniki - trzymamy kciuki! :) (ab)

• 🚨 Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 9 maja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach "Pierwsza pomoc przedmedyczna". Spotkania miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Uczniowie pod czujnym okiem instruktora - RATOWNIKA KPP p. Przemysława Siwca, uczyli się resuscytacji, prawidłowej pozycji bocznej i opatrywania ran. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali i ćwiczyli czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i utraty przytomności. Były to niezwykle ważne lekcje, które mogą przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Pamiętajmy, że udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i jest niezmiernie istotne. W przypadku zagrożenia życia przed przybyciem zespołu medycznego często ratuje życie ludzkie. Gratulujemy wszystkim Uczniom ukończenia tego arcyważnego szkolenia! (bis)

• 🚌 Zielona Szkoła w Olecku :)

• W dniach 6 - 10 maja, kolejna grupa naszych uczniów wyruszyła na ZIELONĄ SZKOŁĘ. Tym razem uczniowie klas 4A, 4B i 5A pod opieką swoich wychowawców i trenerów udali się do stolicy „Mazur Garbatych” - OLECKA. Atrakcyjne położenie miasta i bardzo bogata infrastruktura sportowa miasta już od pierwszego dnia pobytu zachęciła naszych młodych sportowców do niezwykle aktywnego wypoczynku i szlifowania swoich talentów!  Po pięciu dniach wszyscy wrócili z nową energią, plecakami pełnymi wrażeń i co najważniejsze, z uśmiechem na twarzy! :) (bis)

• 🌹 20 lat Polski w Unii Europejskiej

• 1 maja 2024 r. minęło 20 lat od momentu, gdy Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Z tej okazji, w ramach obchodów jubileuszowych, cała społeczność szkolna wzięła udział w niezwykle podniosłej uroczystości, podczas której ceremonialnie wciągnięto na maszt flagę UE i wspólnie z CHÓREM SZKOLNYM odśpiewano "Odę do radości" - hymn UE. Za sprawą Samorządu Uczniowskiego wszystkie klasy przygotowały i zaprezentowały własnoręcznie wykonane flagi wszystkich 27 krajów członkowskich, a nauczyciel historii p. Arkadiusz Apriasz opowiedział zebranym, czym tak naprawdę jest Unia i skąd wziął się pomysł jej utworzenia. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu, ale również okazja do refleksji, jak ważne jest dla nas członkostwo w tej Wspólnocie. (bis)

• 🏀 Konsultacje Kadry Mazowsza Młodziczek

• Z ogromną radością i przyjemnością informujemy, że 3 uczennice naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki MKS Pruszków zostały powołane na pierwszą konsultację Kadry Wojewódzkiej Mazowsza Młodziczek (rocznik 2011 i młodsze):
            Natasza Modzelewska (6B)
            Zofia Męclewska (7B)
            Jagoda Szafrańska (6B)
            Brawo dziewczęta! Trzymamy kciuki! 👏 💪
            (źródło: www.facebook.com/mks.pruszkow

• 🏃‍♂️BIEG CHRZTU POLSKI (966 m)

• 28 kwietnia chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w TRZECIM z cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych - BIEGU CHRZTU POLSKI (966 m) w Piastowie. Z radością informujemy o wynikach naszych Rozbieganych Uczniów. :)
            W kategorii U12 dziewcząt
            Katarzyna Wilk (4B) - 4 miejsce
            Aleksandra Kostrubiec (4B) - 5 miejsce
            Tola Sobczyk (4B) - 7 miejsce
            Ludwika Jakubowska (4B) - 8 miejsce
            Maria Rolka (4B) - 11 miejsce
            W kategorii U12 chłopców:
            🥉Michał Suterski (4A) - 1 miejsce
            Jakub Bieroński (4B) - 5 miejsce
            Patryk Ruciński (4A) - 6 miejsce
            W kategorii U16 dziewcząt
            Emilia Rutkowska (6A) - 12 miejsce
            Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników i udziału w kolejnym, pięknym wydarzeniu popularyzującym sport i bieganie. Brawo! :) (bis)