• Z KODOWANIEM NA WESOŁO

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z KODOWANIEM NA WESOŁO

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Cieloch w czasie zajęć z edukacji wczesnoszkolnej oraz edukacji informatycznej realizowali innowację pedagogiczną „Z kodowaniem na wesoło”.

Realizacja zajęć odbywała się z wykorzystaniem materiałów i pomocy ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy Dzieci Programować” autorstwa  pani Anny Świć.

Poprzez zajęcia realizowano następujące cele:

•        Rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do                  stawianych problemów poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie.

Kształtowanie kreatywności.

Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

Nauka elementów programowania.

czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.  Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w              cyfrowy świat, świadome,

Więcej zdjęć>>