• Ogłoszenia

Zdalna biblioteka

Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka szkolna w tym trudnym czasie przeniosła się do świata online. Działa zdalnie i przez cały czas pod hasłem #zostań w domu pozostaje w kontakcie ze swoimi czytelnikami poprzez stronę szkoły i dziennik elektroniczny.

Nauczyciele bibliotekarze udzielają  wsparcia edukacyjnego uczniom, nauczycielom i rodzicom. Można się z nimi kontaktować przez dziennik elektroniczny LIBRUS oraz adres mailowy biblioteka.sp4pruszkow@gmail.com

Co proponujemy:

• Prolongatę wypożyczeń, a więc przedłużenie czasu na zwrot książek do biblioteki szkolnej dla wszystkich czytelników. Będziemy sukcesywnie nad tym pracować podczas pracy online w programie obsługi biblioteki szkolnej E-BIBLIO.

• W zakładce Lektury umieszczamy informacje i linki z dostępami do darmowych audiobooków i ebooków, podpowiadamy, gdzie znaleźć potrzebne do szkoły lektury i inne wartościowe książki bez wychodzenia z domu.

• Obecnie istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru przez Internet. Logując się na swoje konto w systemie LIBRUS Synergia wszyscy użytkownicy naszej biblioteki mogą zarezerwować on-line wybraną książkę, niezależnie od jej godzin otwarcia. Zapraszamy do przeglądania i rezerwowania książek poprzez KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Zapraszamy do zakładek w module   Edukacja czytelnicza.

• Zapraszamy również do zakładek w bieżącym module Biblioteka zdalna. W zakładkach znajdziecie trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu oraz kilka propozycji jak się bawić i uczyć.

W związku z przejściem szkoły na tryb zdalny informujemy, że biblioteka szkolna czynna jest codziennie po uprzednim uzgodnieniu godziny spotkania z bibliotekarzem.

Więcej informacji w ogłoszeniach dziennika Librus Synergia.