• 2019/2020

KSIĄŻKA OKNEM NA ŚWIAT, CZYLI PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klas I naszej szkoły nie tylko już umieją, ale nawet bardzo lubią czytać.

Dowiedli tego w czwartek 16 stycznia 2020 r. zjawiając się w pełnym składzie i odświętnych strojach w bibliotece. Powód do odwiedzin w tym magicznym miejscu był tym razem szczególny. Tego dnia pierwszoklasiści w obecności wychowawców: p. Katarzyny Cieloch, p. Karoliny Gutowskiej, p. Edyty Borowskiej oraz bibliotekarzy p. Ireny Sosnowskiej i p. Agnieszki Przybylskiej zostali uroczyście pasowani na Czytelników przez dyrektora szkoły p. Ewę Nowacką.
          67 nowo przyjętych do grona czytelników pierwszoklasistów, po filmowym wprowadzeniu, zapoznaniu się ze zbiorami biblioteki oraz zasadami zachowania w bibliotece, złożyło przyrzeczenie o zachowaniu szacunku do książek i przestrzeganiu obowiązków użytkownika biblioteki. Na pamiątkę wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali imienne zakładki do książek przygotowane przez bibliotekarzy i wypożyczyli swoje pierwsze, bajecznie kolorowe książki z biblioteki.

Wszystkim uroczyście przyjętym do grona czytelników PIERWSZOKLASISTOM, życzymy wielu wspaniałych lektur oraz by książka zawsze była dla nich najlepszym przyjacielem. :)

SPOTKANIE Z POEZJĄ PATRIOTYCZNĄ "BARWY OJCZYSTE"

7 listopada 2019 r. na zaproszenie kierownika Filii Nr 7  Książnicy Pruszkowskiej wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność przedstawiciele naszej szkoły przygotowali i recytowali wybrane utwory poezji patriotycznej pod opieką bibliotekarza p. Agnieszki Przybylskiej

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani dyplomami oraz wydawnictwami Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Historii Polski.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

30 września 2019 r. biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest od 2001 roku w dniu 29 września. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej bibliotece wolontariuszki z klas VIII Natalia, Gabrysia i Kasia czytały dzieciom fragmenty wybranych książek. W tym dniu także podczas przerw uczniowie czytali na głos książki swoim rówieśnikom.

Bibliotekarze dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji. Zapraszamy już za rok! :)