• 🎉 Wielkie otwarcie Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Pruszkowskiej

4 kwietnia na zaproszenie Prezydenta Miasta Pruszkowa p. Pawła Makucha i Dyrektora Książnicy Pruszkowskiej p. Anety Pawłowskiejuczniowie klasy 2A wraz ze swoimi nauczycielami p. Karoliną Skwarczyńską i p. Anetą Sęsołą - jako reprezentacja naszej szkoły - uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej siedziby Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Pruszkowskiej. Wszyscy obecni podziwiali nowe, piękne i przestronne wnętrza biblioteki, a dzieci jako pierwsi goście nowootwartej czytelni, korzystając z przygotowanych atrakcji, m.in. z uwagą wysłuchali fragmentu książki czytanej przez bibliotekarza. Z pewnością uczniowie naszej szkoły będą od dziś chętnie odwiedzać nie tylko szkolną bibliotekę, ale także - w ramach dobrej współpracy "sąsiedzkiej" - nową siedzibę Filii Nr 2 Książnicy Pruszkowskiej w niedalekim Centrum Kultury i Sportu. :) (bis)

• 📚 Z wizytą w Książnicy Pruszkowskiej

29 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią p. Grażyną Karwowską i bibliotekarzem p. Ireną Sosnowską, wybrali się do Biblioteki Publicznej KSIĄŻNICA PRUSZKOWSKA Filia nr 7 na lekcję biblioteczną związaną z niedawno obchodzonym Świętem Niepodległości. Pani Krystyna Stępień - bibliotekarz i kierownik biblioteki, zapoznała dzieci z bogatą ekspozycją upamiętniającą to ważne Narodowe Święto, w tym z wystawą opracowaną przez IPN i zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach. Uczniowie, czytając samodzielnie wierszyki o tematyce patriotycznej, słuchając polskich legend w Teatrzyku Kamishibai, kolorując tematyczne kolorowanki, utrwalili sobie wiadomości o Polskich Symbolach Narodowych. W nagrodę za wiedzę i wzorową postawę wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy. Dziękujemy p. Krystynie Stępień za pasjonujące zajęcia i za wspaniale zapowiadającą się współpracę. (bis)