• Realizacja programu

        •  

           

          📚 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          23 kwietnia w naszej bibliotece zrobiło się bardzo gwarno i świątecznie, bo tego dnia obchodziliśmy, ustanowiony przez UNESCO - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Każdy kto tego dnia odwiedził szkolną bibliotekę, mógł nie tylko poczytać ulubioną książkę, dzielić się ze swoimi przyjaciółmi wrażeniami książkowymi, ale również posłuchać głośnego czytania, a nawet wziąć udział w LOTERII BIBLIOTECZNEJ i wylosować tematykę książki do przeczytania.

          Nikt nie żałował swojej decyzji, bo efekt zabawy był taki, że z biblioteki wychodzili wszyscy zadowoleni z bardzo atrakcyjnymi książkami, po które sami być może, by nie sięgnęli. :) Cieszymy się, bo było to prawdziwe Święto Książki... zwłaszcza tej trochę zapomnianej.

          Dziękujemy wszystkim MIŁOŚNIKOM i MIŁOŚNICZKOM KSIĄŻEK za tak liczny udział w tym dorocznym Święcie! :) 

           

          Wojewódzki FINAŁ 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

          20 kwietnia 2024 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbył się uroczysty FINAŁ 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

          Z dumą informujemy, iż jury konkursowe, po obejrzeniu w dniach 13-14 kwietnia, 190 prezentacji uczestników eliminacji finałowych województwa mazowieckiego, przyznało III MIEJSCE (w kategorii klas 4-6) naszemu uczniowi GUSTAWOWI BRYŁOWSKIEMU (4C)!

          Gratulujemy Gustawowi tym bardziej, że nikt wcześniej nie osiągnął tak wielkiego sukcesu w tym prestiżowym konkursie i życzymy dalszych osiągnięć na niwie literackiej! Gratulujemy również rodzicom i nauczycielowi języka polskiego p. Michałowi Ryszce tak zdolnego miłośnika i interpretatora poezji oraz fantastycznego ucznia. BRAWO! :) (bis)

           

          💛 SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

          9 kwietnia 2024 r. w bibliotece szkolnej, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu przez dyrektora szkoły p. Marię Stawską. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekarzy p. Irenę Sosnowską i p. Agnieszkę Przybylską w celu uczczenia pamięci o Patronie Szkoły, w 19. rocznicę Jego śmierci.

          Z dumą informujemy, iż niezwykle głęboką wiedzą wykazali się i decyzją jury - LAUREATAMI konkursu zostali:

          I miejsce ex aequo - Joanna Jaraczewska (4C), Aleksandra Sztertewach (4C), Kinga Kapała (4D), Przemysław Remiszewski (5B)

          II miejsce ex aequo - Dominik Kośla (6A), Leszek Chaciński (5B)

          III miejsce Maria Rolka (4B).

          Serdecznie gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział i piękne świadectwo pamięci o Patronie Szkoły - św. Janie Pawle II. (bis)

           

           

          🎉 Wielkie otwarcie Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Pruszkowskiej

          4 kwietnia na zaproszenie Prezydenta Miasta Pruszkowa p. Pawła Makucha i Dyrektora Książnicy Pruszkowskiej p. Anety Pawłowskiejuczniowie klasy 2A wraz ze swoimi nauczycielami p. Karoliną Skwarczyńską i p. Anetą Sęsołą - jako reprezentacja naszej szkoły - uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej siedziby Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Pruszkowskiej. Wszyscy obecni podziwiali nowe, piękne i przestronne wnętrza biblioteki, a dzieci jako pierwsi goście nowootwartej czytelni, korzystając z przygotowanych atrakcji, m.in. z uwagą wysłuchali fragmentu książki czytanej przez bibliotekarza. Z pewnością uczniowie naszej szkoły będą od dziś chętnie odwiedzać nie tylko szkolną bibliotekę, ale także - w ramach dobrej współpracy "sąsiedzkiej" - nową siedzibę Filii Nr 2 Książnicy Pruszkowskiej w niedalekim Centrum Kultury i Sportu. :) (bis)

           

          🐱  Konkurs literacko-plastyczny PORTRET KOTA CUKIERKA

          26 marca 2024 r. podczas SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z WALDEMAREM CICHONIEM - autorem serii książek o Kocie Cukierku, rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów klas 0-3 na PORTRET KOTA CUKIERKA.

          Decyzją JURY, któremu przewodniczył sam Pisarz - Waldemar Cichoń, i którego wolę zatwierdzał Kot Cukierek oraz dyrektor szkoły p. Maria Stawska - wszyscy autorzy 46 pięknych prac plastycznych zostali ogłoszeni LAUREATAMI konkursu:

          KLASA 0 Liliana Janczukowicz, Anna Jawoszek, Agata Duplaga, Oliwia Kucharska, Aleksandra Styszko

          KLASA 1A - Fabian Fruziński, Krzysztof Pietrusiak, Jakub Jaszczura, Joanna Bańkowska, Szymona Kajstura, Grzegorz Pycek, Maja Zielińska, Maksym Litvinov, Ilana Zeleniuk, Aleksander Górka, Weronika Wiśniewska, Mariia Ikonnikova, Antoni Nadolski, Jakub Zdanowicz, Artem Buhryk, Tymon Juszczyk, Kornelia Adamczuk, Izabela Jaraczewska, Iga Radzikowska, Filip Falkowski, Marharytya Sheshka, Weronika Wójcik, Klara Kamińska

          KLASA 1B Franciszek Rolka

          KLASA 1C - Miron Kobyliński, Jadwiga Buczyńska, Mikołaj Florczak, Jagoda Duszak, Mikołaj Dziedzic, Agata Byrka

          KLASA 2A Piotr Filipek, Valeria Borisova, Maksymilian Marchuk, Nikodem Suliga, Dominika Lalak

          KLASA 2C Piotr Kowalski

          KLASA 2D Maksymilian Popławski, Alicja Nastaziak

          KLASA 3C - Zofia Błaszczyk, Gabriela Zielińska

          Wszyscy otrzymali DYPLOMY PRZYJACIÓŁ CUKIERKA oraz drobne, ale jakże słodkie upominki. :)

          Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy. :)

                

             

           

          SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

          26 marca 2024 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym w ramach NPRCz 2.0 przez bibliotekę szkolną - SPOTKANIU AUTORSKIM Z WALDEMAREM CICHONIEM, autorem m.in. serii książek o uwielbianym przez dzieci kocie Cukierku. 

          Podczas spotkania Gość opowiedział zebranym o pasjonującej pracy pisarza i historii powstania swojej pierwszej książki - "Cukierku, Ty łobuzie", która szybko stała się bestsellerem, a w 2017 roku trafiła nawet na listę lektur szkolnych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przeczytanego przez autora, jego ulubionego opowiadania o  Cukierku. Miały też okazję zadawać (niekiedy zaskakujące) pytania swojemu gościowi, na które ten udzielał wyczerpujących i w pełni satysfakcjonujących odpowiedzi. :)

          Bardzo emocjonujące było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez organizatora tj. bibliotekarzy p. Irenę Sosnowską i p. Agnieszkę Przybylską na PORTRET KOTA CUKIERKA. Okazało się, że decyzją JURY, któremu przewodniczył sam Pisarz, i którego wolę zatwierdzał Kot Cukierek oraz dyrektor szkoły p. Maria Stawska - wszyscy autorzy pięknych prac plastycznych zostali ogłoszeni LAUREATAMI konkursu! Wszyscy też otrzymali DYPLOMY PRZYJACIÓŁ CUKIERKA oraz drobne, ale jakże słodkie upominki. :)

          Tego dnia bardzo wielu miłośników twórczości Waldemara Cichonia skorzystało z możliwości nabycia książek z imiennymi dedykacjami pisarza. 

          Wszystkim Czytelnikom życzymy miłej lektury, a naszemu Gościowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i niezwykłe spotkanie z młodymi miłośnikami polskiej literatury dziecięcej. :) (bis) 

           

           

          Powiatowy Finał 47. edycji Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA

          12 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie odbył się Powiatowy Finał 47. edycji Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". 

          Z dumą informujemy, iż nasz uczeń Gustaw Bryłowski (4C) został LAUREATEM  I MIEJSCA (w kategorii klas 4-6) i tym samym weźmie udział w Finale Wojewódzkim tegorocznej edycji Konkursu, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. W etapie powiatowym wziął również udział Julian Orłowski (5B), który równie dzielnie reprezentował naszą gminę w tym prestiżowym konkursie. 

          Zmagania 31 uczestników konkursu oceniało aktorskie jury w składzie: p. Ewa Telega-Domalik, p. Martyna Szymańska oraz p. Remigiusz Jankowski.

          Gratulujemy naszym niezwykle zdolnym uczniom i ich nauczycielom p. Michałowi Ryszce i p. Elżbiecie Tarnowskiej, a Gustawowi dodatkowo życzymy powodzenia na ostatnim szczeblu konkursu. Trzymamy kciuki! (bis)

             

           

          Konkurs Recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA - etap szkolny

          W dniach 28 i 29 lutego odbyły się szkolne eliminacje 47. edycji Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

          Liczna grupa naszych 27 niezwykle zdolnych uczennic i uczniów, rywalizowała w trzech kategoriach.

          Miło nam poinformować, iż decyzją jury powołanego przez dyrektor szkoły p. Marię Stawską naszą szkołę w etapie gminnym, reprezentować będą: 
          - w kategorii klas 1-3 - Emilia Olewniczak (3C) i Dawid Janczukowicz (3C)
          - w kategorii klas 4-6 - Gustaw Bryłowski (4C) i Julian Orłowski (5B)
          - w kategorii klas 7-8 - Elena Łapińska (7A) i Amelia Misiewicz (7A).
          Cieszą nas piękne recytacje w wykonaniu najmłodszych uczniów i oryginalne interpretacje uczniów klas starszych, którzy w większości postawili pierwszy krok do zaprezentowania się szerszej publiczności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie! (bis)

           

          Bookflix - prezentujemy książki polecane przez uczniów

               

          Biblioteka szkolna w lutym 2024 r. przystąpiła do realizacji drugiego działania w ramach rocznego programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. W tym celu stworzono w bibliotece ekspozycję książek BOOKFLIX, dzięki której to uczniowie rekomendują sobie książki zakupione w ramach NPRCz 2.0, decydując o tym, co pojawia się na ekspozycji.

               

               

           

          CzytaMy przedszkolakom

          "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
          Z tym przesłaniem Wisławy Szymborskiej uczennice klasy 6C systematycznie odwiedzają naszych "zerówkowiczów", by czytać im najpiękniejsze książki polskiej literatury dziecięcej, w ramach realizacji projektu NPRCz 2.0  "CzytaMy przedszkolakom". Dzięki takim spotkaniom uczennice ćwiczą sztukę pięknego czytania, co małym odbiorcom sprawia nie tylko ogromną radość, ale również przynosi wiele korzyści. Słuchanie bajek wzbogaca słownictwo, ułatwia swobodę w mówieniu, uczy samodzielnego myślenia. Książki rozbudzają wyobraźnię, uczą nazywania i przeżywania emocji, kształtują postawy moralne. Poza tym czytanie książek wzbogaca wiedzę, poszerza wiadomości o otaczającym świecie, jak również wprowadza czytelników w nieznany, fantastyczny świat.

          Każda ze stron nie może doczekać się kolejnego spotkania. :)

           

           

          Projekt czytelniczy klasy 2B „Skarpetkowy zawrót głowy”

          Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i realizacja NPRCz 2.0 stała się inspiracją do opracowania i realizacji projektu edukacyjnego przez uczniów klasy 2B „Skarpetkowy zawrót głowy”  pod kierunkiem p. Katarzyny Cieloch, w I semestrze roku szkolnego 2023/2024. Celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie wyobraźni twórczej, pomysłowości oraz umiejętności wyrażania ich w różnych formach ekspresji. W ramach projektu uczniowie wykonali m.in. albumy obrazujące przygody skarpetek.

          Podjęte działania sprawiły, iż uczniowie zupełnie inaczej postrzegają lektury szkolne, lepiej rozumieją słuchane i samodzielnie czytane teksty, z zainteresowaniem sięgają po książki i traktują czytanie jako przyjemność, a książki jako źródło wiedzy o otaczającym nas fascynującym świecie.

           

          Konkurs fotograficzno-czytelniczy UBIERZ KOGOŚ W KSIĄŻKĘ

          23 lutego 2024 r. rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny sleeveface „UBIERZ KOGOŚ W KSIĄŻKĘ”, dla klas 4-8.

          „Sleeveface”, czyli zdjęcie z okładką książki lub „ubierz się w książkę”, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Bo dobra zabawa gwarantowana!

          Zwyciężczynią konkursu została Maria Rolka (4B), która otrzymała NAGRODĘ GRAND PRIX za zdjęcie spełniające wszystkie kryteria oceny przez jury. Gratulujemy! :)

              

           

          🎭 W Krainie Bajek

          Uczestnicy Koła Teatralnego klas 1-2 potrafią zrobić przysłowiowe "coś z niczego" realizując przy tym nie tylko swoje pasje, ale również bajkowy projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Pomysłowe kukiełki przedstawiające przeróżne postaci z bajek na pewno urozmaicą przedstawienie kukiełkowe, które młodzi adepci sztuki teatralnej mają w planach przygotować pod kierunkiem p. Katarzyny Cieloch i p. Karoliny Skwarczyńskiej. Gratulujemy i czekamy na ciąg dalszy przygód z bajkowymi kukiełkami. :) (bis)

           

          FERYJNE WYZWANIE CZYTELNICZE

          W okresie ferii zimowych chętni uczniowie klas 1-3 wzięli udział w czytelniczym wyzwaniu. Każdy uczestnik zabawy miał za zadanie czytać codziennie dowolną książkę przez co najmniej 15 minut. Każdorazowo po wykonaniu wyzwania należało pokolorować jeden rysunek (rękawiczke), a na koniec polecić innym czytaną książkę w wydzielonym do tego miejscu. Spośród wszystkich uczestników zabawy, którzy przynieśli uzupełnione karty, dokumentujące zrealizowanie czytelniczego wyzwania, rozlosowano nagrody.

          Nagrody wylosowali: Weronika Wójcik (1A), Marcel Kozieł (1B), Franciszek Rolka (1B), Jadwiga Buczyńska (1C), Janina Psujek (2B)

          Nagrody specjalne za wyjątkową staranność dokumentowania wyzwania otrzymali: Nina Żukowska (2A), Natalia Janczak (2B), Sheshka Marharyta (1A), Kuciński Jonatan (2B), Fruziński Fabian (1A), Milner Zofia (2B), Rolka Franciszek (1B), Kobyliński Miron (1C).

          Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy Małego Czytelnika. Dziękujemy naszym Młodym Czytelnikom za udział w zabawie i gratulujemy miłych spotkań z książką! :) 

            

           

          MIKOŁAJKOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          13 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się MIKOŁAJKOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA zorganizowany we współpracy z Biblioteką Publiczną Książnica Pruszkowska Filia nr 7, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 2-3. Po wyjątkowej uczcie literackiej jakiej dostarczyli wszyscy uczestnicy konkursu, prezentując niezwykłą płynność, wyrazistość czytania i dykcję podczas swoich występów, jury w składzie: p. Krystyna Stępień, p. Agnieszka Przybylska, p. Irena Sosnowska - po naradzie wyłoniło najlepszych interpretatorów czytanych tekstów. Najlepsi z Najlepszych odebrali zasłużone nagrody i dyplomy z rąk dyrektor szkoły p. Marii Stawskiej. Z radością zawiadamiamy, iż:

          SUPERMISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA zostali: Ewa Szymańska (3B), Helena Sokołowska (2D), Alan Pawlik (3C), Mateusz Ożarek (2D).

          MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA zostali: Ignacy Dębski (2B), Jagoda Przybylska (2B), Nita Janjgava (2C), Kaja Majewska (2C), Oskar Skórzyński (2D), Emilia Matysiak (3A), Amina Piskunova (3B), Rozalia Tomaszewska (3B), Dawid Janczukowicz (3C).

          Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałej umiejętności pięknego czytania i dziękujemy za udział w konkursie. Biblioteka szkolna dziękuje p. Krystynie Stępień - kierownikowi Książnicy Pruszkowskiej Filii nr 7 oraz Wychowawcom naszych Mistrzów za zaangażowanie i współpracę przy organizacji wydarzenia. :) (bis)

           

           

           

          📚 Konkursy biblioteczne dla klas 1-8

          W listopadzie 2023 r. biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w kreatywnych konkursach. Dzięki uczniom klas 0-3, którzy własnoręcznie wykonali BAJKOWE ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI dowiedzieliśmy się, że zakładki to nie tylko zwykłe znaczniki, których używamy do zaznaczania miejsca, w którym w danym momencie zakończyło się lekturę. Podziwiając wystawę pokonkursową widzimy, że ważnym aspektem zakładek jest to, że stanowią one także nośnik stylu i niezwykłej wyobraźni. Z kolei chętni uczniowie klas 4-8, którzy zmierzyli się z trudną SZTUKĄ KALIGRAFII, przekonali nie tylko siebie, ale i innych o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym. Więcej szczegółow i LISTY LAUREATÓW są dostępne w zakładce BIBLIOTEKA|KONKURSY. (bis) 

            

           

          📸 Sleeveface - w bibliotece szkolnej

          Aktyw biblioteczny przed ogłoszeniem konkursu fotograficznego "Ubierz się w książkę" postanowił rozpocząć wyzwanie i zaprezentować swoim kolegom jak powinny wyglądać zdjęcia zgodnie z założeniem techniki „sleeveface”, polegającej na sfotografowaniu osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, tj. wkomponowaniu książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. Dziewczęta wyszukały wiele ciekawych książek spełniających wymogi, a w bibliotece szkolnej razem z bibliotekarzami p. Ireną Sosnowską i p. Agnieszką Przybylską utworzyły mini-studio fotograficzne. Korzystając ze sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości rozpoczęły bardzo kreatywną zabawę, której efektem są zdjęcia prezentujące zabawne połączenia fotografowanej osoby z ilustracją na okładce.  :)

           

           

          📚 Z wizytą w Książnicy Pruszkowskiej

          29 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią p. Grażyną Karwowską i bibliotekarzem p. Ireną Sosnowską, wybrali się do Biblioteki Publicznej KSIĄŻNICA PRUSZKOWSKA Filia nr 7 na lekcję biblioteczną związaną z niedawno obchodzonym Świętem Niepodległości. Pani Krystyna Stępień - bibliotekarz i kierownik biblioteki, zapoznała dzieci z bogatą ekspozycją upamiętniającą to ważne Narodowe Święto, w tym z wystawą opracowaną przez IPN i zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach. Uczniowie, czytając samodzielnie wierszyki o tematyce patriotycznej, słuchając polskich legend w Teatrzyku Kamishibai, kolorując tematyczne kolorowanki, utrwalili sobie wiadomości o Polskich Symbolach Narodowych. W nagrodę za wiedzę i wzorową postawę wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy. Dziękujemy p. Krystynie Stępień za pasjonujące zajęcia i za wspaniale zapowiadającą się współpracę. (bis)

           

          📚 Wielki Maraton Czytelniczy

          Uczniowie klasy 2D pod kierunkiem p. Urszuli Święs realizują projekt Wielki Maraton Czytelniczy (organizowany przez bibliotekę Gdańską) w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wielki Maraton Czytelniczy 2023/2024 jest ogólnopolskim konkursem, a zadaniem uczniów - uczestników jest przeczytanie raz w miesiącu określonej książki.
          Klasa 2D w ramach kółka czytelniczego ma za sobą przepiękne lektury, m.in.:

          1. Chylińska Agnieszka, Zezia i wszystkie problemy świata
          2. Funke Cornelia, Kraina smoków
          3. Hagerup Klaus, O dziewczynce, która chciała ocalić książki
          4. Januszewska H., Żelazne trzewiczki, Kazimierz Wójcicki, Dąb albo barani kożuszek, Józef Ignacy Kraszewski, O królewnie czarodziejce w: Baśnie polskie. Cudowna studzienka
          5. Łapiński Krzysztof, Dzik Dzikus
          6. Mikulska Eliza, Zaczarowana pani bibliotekarka
          7. Wajrak Adam, Lolek

          Każda przeczytana książka kończy się testem, a wyniki wprowadzane są na platformę WMC. Ostateczne wyniki poznamy po zakończeniu projektu. 
          Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy ciekawych spotkań z książką! :)

            

           

           

          📚 ZACZYTANE ŚWIETLICZAKI 

          W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, p. Karolina Kośmińska wraz z podopiecznymi ze świetlicy szkolnej realizuje projekt "ZACZYTANE ŚWIETLICZAKI", popularyzujący czytelnictwo wśród dzieci. Najmłodsi, w zaciszu gościnnej biblioteki szkolnej, chętnie słuchają bajek czytanych przez Panią Karolinę i sami czytają literaturę dziecięcą. Równie ochoczo biorą udział w spektaklach Teatrzyku Kamishibai. Zdążyli już poznać losy "Trzech świnek", "Dziewczynki z zapałkami" i inne baśnie.

          Uczniowie zauroczeni tym nowatorskim przedstawianiem opowieści w Teatrzyku Kamishibai, w ramach realizacji projektu i pod czujnym okiem p. Karoliny, sami zdążyli już stworzyć karty narracyjno-obrazkowe:

          • do wiersza Doroty Gellner "Jesienny pociąg"
          • do tekstu Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek"

          Efekt końcowy zachwycił i zachęcił wszystkich do dalszej twórczości literacko-plastycznej. Brawo! Jesteśmy pod wrażeniem! ;) (bis)

           

          📚 NPRCz 2.0 u przedszkolaków

          8 listopada 2023 r. na naszych "zerówkowiczów" czekała niespodzianka przygotowana przez bibliotekę szkolną - KSIĄŻKI - zakupione specjalnie dla nich w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Tego dnia Kącik Czytelniczy w oddziale przedszkolnym wzbogacił się o ponad 130 nowości książkowych (w tym m.in. ciekawe i kolorowe opowiadania i bajki dla dzieci, książki z wierszykami i rymowankami, książki popularnonaukowe). Po krótkiej, ale wielowątkowej pogadance o książkach z bibliotekarzami p. Ireną Sosnowską i p. Agnieszką Przybylską, przedszkolaki z uwagą wysłuchały wierszy czytanych przez zaproszonego gościa - dyrektor szkoły p. Marię Stawską i wychowawczynię p. Karolinę Gutowską. Taka zachęta wystarczyła, by dzieci osobiście "zanurkowały" w nowym księgozbiorze. Szczęście i radość z tym związane były wymalowane na twarzach wszystkich dzieci. Życzymy naszym przedszkolakom jeszcze wielu pięknych chwil spędzonych z książką, a wszystkich Dorosłych zachęcamy do zapoznania się z 10 powodami, dla których warto dzieciom czytać na głos.  :) (bis)

           

          📚 PRZERWA NA CZYTANIE 2023

          W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
          Ciekawe, czy razem z rówieśniakami z całej Polski uda się pobić rekord z ubiegłego roku. Ale już teraz wiemy, że fajnie było poczytać książki wspólnie z innymi, pokazać radość czytania i dołączyć do grupy pasjonatów słowa pisanego. Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim, którzy w dniu 20.10.2023 r. przyjęli zaproszenie do bicia rekordu i zrobili sobie PRZERWĘ NA CZYTANIE. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Następna taka akcja .... już za rok!! Zapraszamy!! :)) (bis)

          Podziekowanie dla społeczności szkolnej za udział w akcji

           

           

          Konkurs - BAJKOWA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI 

          Biblioteka szkolna zaprosza UCZNIÓW KLAS 0-3 do udziału w konkursie czytelniczo-plastycznym BAJKOWA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI.

          Konkurs adresowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:
          I kategoria - uczniowie klas 0-I,
          II kategoria – uczniowie klas II-III


           

           

          II SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY "SZTUKA PISANA"

          Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w II SZKOLNYM KONKURSIE KALIGRAFICZNYM "SZTUKA PISANA".

          Konkurs adresowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:
          I kategoria - uczniowie klas IV-VI,
          II kategoria – uczniowie klas VII-VIII

          Istotą konkursu i przesłaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Chcemy, by nasz konkurs stał się dla Was przygodą z kaligrafią, doskonałą zabawą z piórem w ręce. Wierzymy, że wśród uczestników konkursu Was nie zabraknie. Macie szansę przekonać się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym.

           

          Nowości w bibliotece!!!

          Nasza szkoła w b.r. szkolnym rozpoczęła realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na Czytelników już czekają w bibliotece zakupione NOWOŚCI!!! Zachęcamy do odwiedzin, gdyż zostały zakupione nietuzinkowe tytuły, bestsellery poczytnych autorów, a także pozycje ze specjalnych list "życzeń". :) Zapraszamy do Klubu Pożeraczy Książek, udziału w konkursach czytelniczych, projektach klasowych ... Oj, będzie się działo! BIBLIOTEKA CZEKA!! 😍 (bis)

           

          Zapraszamy do "Klubu Pożeraczy Książek"

          Galeria Pożeraczy Książek 

            

           

          Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka

           

          📖 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Nadrzędnym celem akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też w piątek 29 września, od samego rana swoim podopiecznym czytali wszyscy: dyrekcjanauczycielewychowawcy bibliotekarze. Czytano bajki, baśnie, powieści, a nawet opowiadania science-fiction, co wzbudzało zachwyt dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy dorosłych do kontynuowania codziennego głośnego czytania dzieciom w domu i w szkole. Bo ZALET GŁOŚNEGO CZYTANIA jest bardzo wiele. Zapraszamy do (prze)CZYTANIA! :) (bis)

           

          ZAPROSZENIE do tworzenia listy zakupowej nowości 

          Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła została beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” i uzyskała rządowe wsparcie finansowe przeznaczone m.in. na zakup książek, promocję czytelnictwa, doposażenie pomieszczenia biblioteki.

          W związku z tym zwracamy się do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli szkoły z prośbą o pomoc w stworzeniu LISTY ZAKUPOWEJ NOWOŚCI WYDAWNICZYCH do naszej szkolnej biblioteki. Głosowanie jest możliwe w formie elektronicznej (link do ankiety został wysłany do wszystkich UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI poprzez moduł Wiadomości dziennika Librus) lub papierowej w bibliotece szkolnej. Więcej informacji w ogłoszeniach i wiadomościach dziennika elektronicznego LIBRUS. Zapraszamy! (bis)

           

          📕 Narodowe Czytanie 2023

          27 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy fragment powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Odpowiednia oprawa, dekoracje, rysunki Niemna wykonane przez "świetliczaków" stworzyły niesamowitą atmosferę, sprzyjającą czytaniu. Zanim lektorzy - uczniowie klas 7-8 oraz dyrektor szkoły p. Maria Stawska i wicedyrektor p. Małgorzata Bączkowska przybliżyli słuchaczom jeden z najważniejszych fragmentów powieści - Legendę o Janie i Cecylii, zebrani mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami z życia Elizy Orzeszkowej. Po pasjonującym spotkaniu z klasyką polskiej literatury każdy mógł zabrać ze sobą specjalnie przygotowane wizytówki z pamiątkowym stemplem tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Tego dnia również klasy młodsze wzorem starszych kolegów uczciły ten dzień, słuchając wybranych fragmentów klasyki literatury dziecięcej, zapoczątkowując tym samym obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadające na 29 września.
          Bibliotekarze p. Irena Sosnowska i p. Agnieszka Przybylska serdecznie dziękuje Dyrekcji, Uczniom, Nauczycielom języka polskiego, Nauczycielom świetlicy szkolnej i Aktywowi Bibliotecznemu za pomoc w organizacji wydarzenia. (bis)

          Podziękowanie dla społeczności szkolnej za wspólne Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

            

  • Galeria zdjęć

      brak danych