• Rok szkolny 2022/2023

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO (23czerwca)

Dzień ojca (23czerwca)

Dom Białego Kucyka -  21 czerwca

DZIEŃ DZIECKA (1 czerwca)

DZIEŃ MAMY (26 maja)

🎹 Wiosenne zajęcia muzyczne

Wigilia klasowa :)

Występ zerówki -  Boże Narodzenie

Dzień Poczty

Mikołajki (6 grudnia)

Kino sferyczne (5 grudnia)

Andrzejki (30 listopada)

Konkurs "Moje rodzinne drzewo genealogiczne - historia mojej rodziny

(25 listopada)

(25 listopada)

Zabawa na śniegu jest najlepsza! :)

Lekcja w kinie - bo sala lekcyjna to za mało! :)

21 listopada 2022 r. uczniowie klas 0 i ID uczestniczyli w nietypowej lekcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej, która odbyła się w nietypowym miejscu, a mianowicie w sali kinowej. Była to multimedialna lekcja "Więc chodź, narysuj mój świat", połączona z projekcją filmu animowanego. Młodzi widzowie dowiedzieli się jak kiedyś powstawały pierwsze filmy animowane, a w jaki sposób odbywa się to dzisiaj. Odkryli na czym polega praca animatora i jak nim można zostać. Przekonali się, co łączy konturówkę z filmem animowanym i jak ożywić postać z bajki. Na koniec dzieci obejrzały film pt. "Leżę jak zwierzę. Urwis", opowiadający o przyjaźni człowieka i psa Urwisa, który po śmierci bogatej właścicielki musi się nauczyć radzić sobie w życiu. Było dużo radości, ale i dużo wzruszeń. Młodym kinomanom bardzo spodobała się taka nietypowa lekcja w kinie. :) (bis)

Do obejrzenia galeria zdjęć:

Wycieczka integracyjna - Kiciny (10 października)

Cuda i Wianki - Gospodarstwo edukacyjne.

Na wycieczce dzieci brały udział w :

*warsztatach ludowych

*warsztatach kulinarnych od ziarenka do bochenka

*zajęcia w zagrodzie ze zwierzętami

*przejażdżka bryczką przez lasy i pola mazowieckie

*spacer z alpakami, koziołkiem Mieciem, osiołkim Belusią i kucykiem Rubisiem

* zabawy integracyjne

W zdrowym ciele zdrowy duch - ĆWICZENIA

Jesienny spacer

Zajęcia taneczne

Każde dziecko odczuwa potrzebę bycia aktywnym tj.: chce biegać, bawić się i doświadczać. Odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby są ZAJĘCIA TANECZNE realizowane w naszym oddziale przedszkolnym tzw. "zerówce", przez instruktora tańca p. Jacka Grabowskiego z Centrum Tańca i Ruchu "Dance Imperium" w Pruszkowie. Taniec wpływa korzystnie na kształtowanie u dzieci prawidłowej postawy ciała, ich sprawność fizyczną, umiejętność koncentracji oraz pracy w grupie. Jest także jedną z form arteterapii. A terapia sztuką, do której należy taniec i muzyka, ma funkcje wychowawcze, kształtuje wrażliwość estetyczną oraz kompetencje z zakresu świadomości i ekspresji kulturalnej.
          Cieszymy się, że w naszej szkole jest możliwe takie innowacyjne podejście do zaspokajania potrzeb dzieci. (bis)

Rytmika u przedszkolaków

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkolaki z klasy 0 korzystają z różnorodnych zajęć dodatkowych, wspomagających rozwój na wczesnym etapie edukacji. Oprócz nabywania cennych umiejętności, zajęcia te dostarczają im świetnej zabawy, a należy do nich m.in. RYTMIKA prowadzona przez p. Urszulę Święs. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne. Natomiast sam ruch przy muzyce daje szanse rozwoju fizycznego, jest środkiem terapeutycznym, a także źródłem radości, wyładowaniem energii i odprężeniem po całodziennej przedszkolnej nauce, co widać na załączonych "obrazkach". :) (bis)

Bezpieczna droga do szkoły (30 września)

Zajęcia edukacyjne poprowadzone zostały przez Panią policjantkę. Dzięki tej lekcji dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo zachować się na drodze. Również zostały utrwalone ogólne zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzień Chłopaka (30 września)