• DZIEŃ PATRONA

DZIEŃ PATRONA 2023

3 kwietnia 2023 r. cała społeczność szkolna świętowała Dzień Patrona - Św. Jana Pawła II. Z tej okazji Koło Teatralne pod kierunkiem p. Justyny Schimandy i p. Elżbiety Tarnowskiej przygotowało niesamowity spektakl, poruszający problemy współczesnej młodzieży w odniesieniu do nauk Jana Pawła II. Przekaz młodzieży podkreślały archiwalne wypowiedzi papieskie, przeplatane pieśniami w wykonaniu Chóru Szkolnego pod kierunkiem p. Agnieszki Przybylskiej. Jakże prawdziwe i trafiające do każdego (w kontekście tego co obejrzeliśmy), okazują się słowa naszego Patrona: "Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie do robienia tego, co należy”. O przemyślenie przesłania uroczystości i słów wielkiego autorytetu jakim jest nasz Patron, zwróciła się na koniec uroczystości do wszystkich obecnych dyrektor p. Maria Stawska. Obiecujemy, że będziemy pokoleniem, które będzie robiło wyłącznie to, "co należy". (bis)

Obchody Dnia Patrona Św. Jana Pawła II, rozpoczęliśmy już w niedzielę - 2 kwietnia, w dniu 18. rocznicy śmierci Papieża Polaka. Przedstawiciele szkoły z dyrektorem p. Marią Stawską i wicedyrektorem p. Małgorzatą Bączkowską, razem z przedstawicielami Władz Miasta i Powiatu, wzięli udział w mszy św., a następnie uroczystym złożeniu kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się przy kościele św. Kazimierza. Uroczystości ubogacił występ chóru szkolnego i warty honorowe pełnione przy pomniku przez uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły.

DZIEŃ PATRONA 2022

W piątek 1 kwietnia 2022 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - Jana Pawła II. Za wyjątkiem świąt państwowych oraz religijnych jest to najważniejsza uroczystość, którą każdego roku szkolnego obchodzi się w naszej szkole.
          Podczas uroczystej akademii przygotowanej przez KOŁO TETRALNE pod kierunkiem p. Elżbiety Tarnowskiej i p. Justyny Schimanda mieliśmy możliwość przypomnienia postaci Świętego Jana Pawła II, Jego życia, działalności duszpasterskiej i papieskiej, a przede wszystkim słów i wartości, które głosił na całym świecie.
          Niezwykły wyraz artystyczny i wyjątkowa atmosfera tego spotkania osiągnięta została dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów i uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty, aby nie tylko świetną grą aktorską, ale i pieśniami chwytającymi za serce, w wykonaniu CHÓRU SZKOLNEGO pod kierunkiem p. Agnieszki Przybylskiej, upamiętnić sylwetkę wybitnego Polaka.
          Obecni na uroczystości uczniowie klas V-VIII, a następnie 0-IV swoim zachowaniem i niezwykłym skupieniem udowodnili, że Święty Jan Paweł II jest wciąż obecny w ich sercach.
          Na zakończenie każdej części dyrektor szkoły p. Maria Stawska i wicedyrektor p. Małgorzata Bączkowska dziękowały wszystkim występującym i życzyły zgromadzonym, aby mądrze kierowali własnym życiem i czynili dobro.
          Niech więc życie i słowa Jana Pawła II na zawsze w nas trwają i promieniują na cały świat. (bis)

W związku z obchodami Dnia Patrona, uczniowie naszej szkoły wykonywali prace plastyczne pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci". Najlepsze z nich zostały wywieszone na korytarzach szkolnych i zostały nagrodzone. Gratulujemy! :)

DZIEŃ PATRONA 2019

DZIEŃ PATRONA 2018