• Dla Ucznia

Drogi Uczniu,
          Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja, kino,  park itp)  i przestrzegaj podstawowych zasad higieny.
          Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Znajdziesz tam szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę ze wszystkich przedmiotów. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Nie zapominaj o korzystaniu z zakładki zdalne nauczanie – biblioteka i odwiedzeniu polecanych przez bibliotekę stron. :) Zapraszamy!

Wskazówki dla uczniów do pracy samodzielnej w domu

1. Zapoznaj się z planem lekcji.
          2. Odrabiaj zadane prace zawsze w tym samym czasie .
          3. Odrabiaj lekcje w tym dniu, na który zostały zadane.
          4. W każdym dniu wykonaj najpierw zadania bieżące, po ich ukończeniu przystępuj do odrabiania zadań okresowych (powtórki, lektura, referaty, sprawozdania).
          5. Przed pracą przewietrz pokój, przygotuj stół, przejrzyj rozkład lekcji, przygotuj potrzebne podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.
          6. Po zapoznaniu się z całością pracy, ułóż jej plan (ustal kolejność wykonania zadań, zaplanuj krótkie przerwy między poszczególnymi zadaniami).
          7. Pracuj równomiernie, starannie, bez pośpiechu.
          8. Po ukończeniu pracy przygotuj potrzebne ci na następny dzień do lekcji książki, zeszyty i przybory.
          9. Pracując przy pomocy komputera rób przerwy oraz ograniczaj czas pracy przy komputerze do minimum. Zachowaj bezpieczeństwo w sieci.