• O projekcie

Projekt "Aktywna Tablica"

Nasza szkoła brała udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

W ramach programu szkoła otrzymała dofinansowanie zakupu 4 tablic interaktywnych, które są wykorzystywane na różnych przedmiotach we wszystkich klasach.

Głównym celem Programu było umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmiana sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii, umożliwienie szerokiego wykorzystywanie TIK i doprowadzenie do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów.

Dzięki zastosowaniu tablic interaktywnych i posiadanych wcześniej rzutników multimedialnych lekcje są wzbogacone o ćwiczenia i treści zawarte w multibookach i e-podręcznikach, co uatrakcyjnia lekcje i pomaga lepiej zrozumieć przekazywane treści.  Tablice umożliwiają również oglądanie filmów edukacyjnych oraz przedstawianie prezentacji multimedialnych wykonanych przez nauczycieli i uczniów oraz wykorzystanie zasobów Internetu do utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności.