• 🎨 Konkurs „Sport poznasz-polubisz”

• Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym „Sport poznasz-polubisz”. Konkurs polega na wykonaniu ilustracji przedstawiającej ulubioną dyscyplinę sportową. Termin składania prac: 13 – 26 lutego 2023 r. Miejsce: kancelaria Urzędu Miasta Pruszkowa, przy ul. Kraszewskiego 14/16, w godzinach pracy Urzędu. Szczegóły i więcej informacji wraz z REGULAMINEM na stronie: https://www.pruszkow.pl  (bis)

• 💃🕺 Jak karnawał to karnawał!

• Walentynki przypadające w karnawale są doskonałą okazją, by okazać uczucia osobom, które się lubi. Można to zrobić w różny sposób, np. wysyłając tej osobie "walentynkę" lub zaprosić do wspólnej zabawy, zwłaszcza w tym radosnym okresie. Dlatego też z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w naszej szkole "pocztę walentynkową", a także dyskotekę walentynkowo-karnawałową.
            "Kochani Uczniowie! Bardzo dziękujemy za kulturalną SUPER-DYSKOTEKĘ KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWĄ!! Dziękujemy przewodniczącej SU za inicjatywę zorganizowania dyskoteki oraz DJ-om i bramkarzom za obsługę dyskoteki. Dziękujemy za opiekę: p. Dyrektor Marii Stawskiej, p. Wicedyrektor Małgorzacie Bączkowskiej, Nauczycielom i Pracownikowm szkoły: p. Agnieszce Przybylskiej, p. Grażynie Józefowicz, p. Joannie Ługowskiej-Szostek, p. Leszkowi Tomczykowi, p. Marcinowi Przygodzie, p. Janowi Pakule, p. Bożenie Augustyniak, p. Ewie Bogdanowicz, p.Elżbiecie Tarnowskiej, p. Mirosławowi Nowaczykowi p. Dariuszowi Czopowi. Jesteście Niesamowici, Wyjątkowi i Mega Taneczni. :) Cieszymy się ze wspólnej zabawy i do zobaczenia następnym razem. Kiedy? Czas pokaże! :)"
            Opiekunowie SU - Małgorzata Dzięcielska i Beata Onyszko

• ❤️ Podziękowanie dla społeczności szkolnej

• W grudniu i styczniu w naszej szkole trwała akcja charytatywna zbiórki artykułów higienicznych dla warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zgromadzić kilkadziesiąt artykułów, które są niezbędne do pielęgnacji chorych osób. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli warszawskie hospicjum prowadzone przez Siostry Felicjanki. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z naszej szkoły.

• 🏆🤾‍♂️ Nasi szczypiorniści wicemistrzami Pruszkowa

• 9 lutego 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych w kategorii "Młodzież" w ramach XXV MIMS. Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zajęła II MIEJSCE. Skład drużyny: 🥈Chmurski Wiktor (8A), 🥈Leon Bury (8B), 🥈Mateusz Bocho (8B), 🥈Alan Klimacki (8B), 🥈Krystian Szczepański (8B), 🥈Kacper Szypulski (8B), 🥈Julian Tomaszewski (8B), 🥈Krzysztof Zieliński (8B). Gratulujemy naszym Wicemistrzom i ich trenerom / nauczycielom wychowania fizycznego i życzymy kolejnych sukcesów! :) (bis)

• 🦉 W Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

• 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy 2B pod opieką wychowawcy p. Edyty Borowskiej skorzystali z oferty Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie i odwiedzili interaktywną wystawę w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). Ta niezwykła atrakcja składa się z przestrzeni wystawienniczej, w której znajdują się interaktywne stacje badawcze oraz przestrzeń zwana Majsternią, umożliwiająca samodzielne eksperymentowanie. Tego dnia drugoklasiści eksperymentując i ucząc się poprzez zabawę, zgodnie z ideą projektu przekonali się, że "myślą lepiej, niż myślą". Warto więc jak najczęściej korzystać z tego rodzaju projektów ukazujących doświadczalny charakter nauki. Dziękujemy SP10 za taką możliwość. (bis)