• Realizacja projektu

• W dniach 9-13 maja 2022 r. uczniowie klas pierwszych, trzecich i czwartych wzięli udział w wycieczkach do Warszawy, współfinansowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

Celem wycieczek było zapoznanie uczniów z miejscami, które są ważne dla historii naszego kraju i stanowią nasze dziedzictwo kulturowe. Uczniowie klas pierwszych spacerowali po Starym Mieście śladem warszawskich bajek i legend, natomiast uczniowie klas starszych mieli okazję zapoznać się z historią znanych obiektów i miejsc takich jak: Pomnik Mikołaja Kopernika, gmach Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem wycieczki były Łazienki Królewskie, gdzie uczniów przywitał pięknie Fryderyk Chopin, gdy siedzieli na ławce grającej nokturn Mistrza. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Starą Pomarańczarnię, Pałac na  Wodzie, Amfiteatr oraz dumnie kroczące pawie i wiele innych, pięknych miejsc w Warszawie.

Zachwyciła wszystkich ta nasza stolica...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczek :)