Strona główna
Strona główna
🌷 Wiosna, ach to ty!
13🌞Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 0-3 był prawdziwą eksplozją kolorów! Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w zielone, żółte i różowe akcenty, dzięki czemu korytarze zamieniły się w wiosenną łąkę, pełną uśmiechniętych kwiatków (czytaj: dzieci!). :) Tego dnia, nie mogło też zabraknąć pięknych prac plastycznych! Kolorowe kwiaty, uśmiechnięte słońca i radosne bociany ozdobiły szkolne korytarze, sprawiając, że wiosna oficjalnie zawitała do naszej szkoły. A to wszystko dzięki inicjatywie Małego Samorządu Uczniowskiego, który zadbał o to, by ten dzień był wyjątkowy! Brawo dla wszystkich małych artystów i kolorowych wiosennych duszków – z taką energią to będzie cudowna wiosna!🌷 :) (bis)
🎵 Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
Śpiewać przed publicznością to wyzwanie, ale dodatkowo śpiewać w języku angielskim – to prawdziwa sztuka! Właśnie tego trudnego zadania, podjęło się 28 uczestników Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, który odbył się 20 marca 2025 r., dzięki zaangażowaniu p. Izabelli Maciejewskiej-Grączewskiej, Zespołu nauczycieli języka angielskiego oraz p. Agnieszki Przybylskiej. Soliści i duety z klas 4-8, zaprezentowali swoje talenty, mierząc się z wymagającymi utworami, emocjami i sceniczną tremą. Poziom wykonań był niezwykle wysoki, a repertuar różnorodny – od nastrojowych ballad po energetyczne hity. Publiczność nagradzała każdy występ gorącymi brawami, a jury z dyrektorem szkoły p. Marią Stawską na czele, miało bardzo trudny wybór.
Ostatecznie, po burzliwej naradzie, komisja konkursowa przyznała trzy NAGRODY GŁÓWNE, które otrzymali: 1️⃣Elena Łapińska (8A), 2️⃣Franciszek Kocyk (8C), 3️⃣Maria
🚌 Trzecioklasiści w Muzeum Narodowym
618 marca, uczniowie klas trzecich z inicjatywy swoich wychowawczyń p. Karoliny Skwarczyńskiej, p. Katarzyny Cieloch i p. Katarzyny Matysek, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie. Każda klasa uczestniczyła w wyjątkowej lekcji muzealnej, która przeniosła uczniów w fascynujący świat historii, mitologii i przyrody. Klasa 3A uczestniczyła w zajęciach „Tajemnice mumii”, podczas których uczniowie poznali sekrety starożytnych Egipcjan, ich wierzenia oraz techniki mumifikacji. Była to niezwykła podróż do świata faraonów, pełna zagadek i odkryć. Klasa 3B udała się na "Wyprawę na Olimp", gdzie zgłębiała mitologię grecką. Wśród obrazów i rzeźb, trzecioklasiści mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy starożytnych wierzeń. Klasa 3C uczestniczyła w zajęciach "Ptaki, robaki i inne zwierzaki", które pozwoliły spojrzeć na sztukę przez pryzmat świata zwierząt. Uczniowie odnajdywali w
🧜♀️ Powiatowy etap "Warszawskiej Syrenki"
318 marca, w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie odbyły się eliminacje powiatowe 48. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa utalentowanych uczennic, które stanęły do rywalizacji przed aktorskim jury w składzie: p. Ewa Telega-Domalik, p. Magdalena Schejbal i p. Dariusz Wnuk. Z ogromną radością informujemy, że decyzją komisji konkursowej, Elena Łapińska (8A) otrzymała NAGRODĘ STAROSTY PRUSZKOWSKIEGO, co jest wspaniałym wyróżnieniem i dowodem Jej niezwykłych umiejętności recytatorskich. 👏
Gratulujemy Elenie, naszym pozostałym reprezentantkom Helenie Sokołowskiej (3D) i Barbarze Brymerskiej (5A) oraz ich nauczycielom, i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Wasza praca, talent i odwaga są inspiracją dla innych. Pamiętajcie, że każdy występ to krok w stronę rozwoju i spełniania marzeń. Brawo! 👏 (bis)
🧱 Wycieczki zawodoznawcze ósmoklasistów
17W ostatnim tygodniu, z inicjatywy szkolnego doradcy zawodowego p. Jana Buczyńskiego, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych do Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie. Celem wizyt było zapoznanie z ofertą edukacyjną szkół: technikum oraz szkoły branżowej pierwszego stopnia. Podczas spotkań, ósmoklasiści zwiedzili nowoczesne pracownie, poznali specyfikę m.in. zawodów budowlanych, mechanika samochodowego, informatyka, ekonomisty oraz możliwości dalszego rozwoju zawodowego.
Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom ZS nr 1 za gościnność oraz czas poświęcony na prezentację szkoły. Z pewnością wiedza pozyskana podczas każdej z wizyt, pomoże naszym uczniom podjąć świadome i właściwe decyzje dotyczące ich dalszej edukacji. (bis)
XX Olimpiada Matematyczna Juniorów - FINAŁ‼️
16 marca 2025 r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbyła się uroczysta gala finałowa XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Z ogromną dumą informujemy, iż nasz uczeń JAN MIKA (8A), decyzją Komitetu Głównego OMJ, uzyskał tytuł LAUREATA‼️👏 Dzień wcześniej, na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, Janek z powodzeniem zmierzył się ze 150 finalistami konkursu z całej Polski. Jako Laureatowi olimpiady przysługują mu specjalne uprawnienia: zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej! 💪
Ogromne GRATULACJE dla Janka, Jego Rodziców i nauczycieli p. Małgorzaty Dzięcielskiej i p. Beaty Onyszko. Życzymy, by pasja do matematyki prowadziła Go do kolejnych sukcesów, a ciekawość świata i wytrwałość pomagały w realizacji kolejnych, ambitnych marzeń! BRAWO! 👏 :) (bis)
⚙️ Młodzi konstruktorzy z 3C
314 marca, klasa 3C pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Matysek, realizowała projekt "Zostanę wynalazcą", który pobudził kreatywność i współpracę uczniów. Pracując w zespołach, trzecioklasiści konstruowali własne roboty, wykorzystując pomysłowość oraz zdobytą wiedzę techniczną. Każda grupa stworzyła unikalną maszynę, pokazując, że wyobraźnia nie zna granic!
Projekt nie tylko dostarczył mnóstwo radości, ale także pokazał, jak ważna jest współpraca i innowacyjne myślenie. Kto wie, może wśród tych młodych konstruktorów kryje się przyszły genialny wynalazca? :) (bis)
🚌 Niezwykła "Środa z Profilaktyką"
412 marca 2025 r., KLASA 7A z inicjatywy wychowawczyni p. Jolanty Ptaszek, wyjechała do Warszawy, gdzie miała podwójną przyjemność, najpierw uczestniczyć w lekcji historii "na żywo", prowadzonej przez nauczyciela p. Arkadiusza Apriasza, a następnie w niezwykłym spotkaniu, w ramach cyklicznej akcji Narodowego Funduszu Zdrowia "Środa z Profilaktyką". Bohaterem wydarzenia, był dwukrotny mistrz paralimpijski z Paryża - KAMIL OTOWSKI – sportowiec, który swoją determinacją i siłą charakteru udowadnia, że żadne przeciwności losu nie są w stanie zatrzymać prawdziwej pasji. Już od pierwszych chwil "Złoty Chłopak z Legionowa", bo tak się o nim mówi, zrobił na siódmoklasistach ogromne wrażenie. Opowiadając o swojej drodze do sukcesu, pełnej wyzwań, ciężkiej pracy i nieustępliwości, pokazał, że mimo niepełnosprawności, którą musiał zaakceptować i przezwyciężyć, nie poddał się i osiągnął mistrzowski
🌞 Wiosenne odkrycia czwartoklasistów
Słoneczne, marcowe dni to idealny moment, by wybrać się na spacer i przyjrzeć z bliska budzącej się do życia przyrodzie. Uczniowie wszystkich klas czwartych skorzystali z tej okazji i odwiedzili pobliski Park Potulickich, gdzie pod kierunkiem p. Sylwii Widerskiej, uważnie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie i szukali śladów nadchodzącej WIOSNY. :) Szczególną uwagę zwracali na pomniki przyrody, czyli majestatyczne, stare drzewa, które kryją w sobie wiele tajemnic i historii. To były wspaniałe lekcje w terenie, które nie tylko zachęciły naszych uczniów do dalszego odkrywania przyrody, ale również pokazały, jak wiele piękna można dostrzec wokół siebie – wystarczy tylko uważnie patrzeć! :) (bis)
🏃♀️🏃♂️ Biegowe Święto Kobiet
W niedzielę, 9 marca, w MOSiR Piastów odbyło się Biegowe Święto Kobiet – pełne sportowych emocji i wspaniałej atmosfery wydarzenie, w którym wzięli udział także nasi uczniowie. Z dumą informujemy o ich świetnych wynikach! 💪
🥇Michał Suterski (5A) zajął 1. miejsce w kategorii U-16 chłopców!
🥉Aleksander Rutkowski (3A) wywalczył 3. miejsce w kategorii U-12 chłopców!
💪Aurelia Majewska (4B) uplasowała się tuż za podium na 4. miejscu w kategorii U-12 dziewcząt, co również jest ogromnym osiągnięciem!
Serdecznie gratulujemy naszym biegaczom! Trzymajcie formę i powodzenia w kolejnych startach, bo sezon biegowy dopiero się rozpoczyna! :) Brawo! 👏🎉 (bis)
🔎 Spotkania z doradcą zawodowym
7 marca 2025 r., nasi ósmoklasiści brali udział w spotkaniach z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie - p. Anną Nesteruk. Celem spotkań było wsparcie uczniów w świadomym podejmowaniu decyzji, dotyczących ich dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Podczas zajęć młodzież miała okazję zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami, mocnymi stronami oraz możliwościami, jakie oferuje rynek pracy. Prowadząca uzmysłowiła im, jak ważne jest świadome planowanie przyszłości i wybór ścieżki, która będzie zgodna z ich pasjami i predyspozycjami.
Dziękujemy p. Annie Nesteruk za współpracę, inspirujące zajęcia i za zaproszenie uczniów do korzystania z usług Poradni, gdzie nie tylko ósmoklasiści, ale nawet siódmoklasiści, mogą korzystać z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym, w celu dopasowania ścieżki kształcenia do własnych możliwości i aspiracji. (bis)
🎥 Dzień Kobiet w kinie
7 marca, uczniowie klas 3B i 3D wraz z wychowawcami świętowali Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób – w kinie! Wspólnie obejrzeli wzruszający i pełen emocji film „Pies na medal”, który opowiada o sile przyjaźni, odwadze i niezwykłej więzi między człowiekiem a czworonożnym bohaterem. Seans dostarczył wielu wzruszeń, ale i ważnych refleksji – o wartościach, które są w życiu najważniejsze: lojalności, empatii i determinacji w dążeniu do celu. To była nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także do czerpania inspiracji z pięknej historii. Dzień Kobiet w takim wydaniu na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników! :) (bis)
Projekt MON "Zawód Żołnierz”
6 marca 2025 r. uczniowie klas siódmych i ósmych, w ramach doradztwa zawodowego, wzięli udział w Projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej "ZAWÓD ŻOŁNIERZ", który ma na celu popularyzowanie wizerunku Sił Zbrojnych RP i przybliżenie specyfiki służby wojskowej. Tego dnia gościliśmy kpr. Dominikę Będkowską z Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Ochota, która opowiedziała młodzieży o różnych ścieżkach kariery w wojsku, wymaganiach i możliwościach rozwoju. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze szlify wojskowe, mogą już zdobyć absolwenci szkół podstawowych, w niedalekim Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie, gdzie od kilku lat funkcjonują klasy mundurowe.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, a wielu uczniów zadawało pytania dotyczące służby wojskowej. Dziękujemy za cenną lekcję, która była okazją do poznania zawodu wymagającego odwagi, dyscypliny i poświęcenia. (bis)
📗 ZAPRASZAMY
🔊 II miejsce na MAZOWSZU
🔊 Plebiscyt Edukacyjny 2024!
🧩 e-ŚWIETLICA
🔔 Godziny dzwonków
Poniedziałek 19.05.2025- 8.00 - 8.45
- 8.55 - 9.40
- 9.50 - 10.35
- 10.45 - 11.30
- 11.50 - 12.35
- 12.55 - 13.40
- 13.55 - 14.40
- 14.50 - 15.35
- 15.45 - 16.30
- 16.40 - 17.25
Kalendarz szkolny
- maj
- 13
- Egzamin Ósmoklasisty - język polski
- 13.05.
9:00-11:30 - Inne wydarzenie
- 13.05.
- maj
- 14
- Egzamin Ósmoklasisty - matematyka
- 14.05.
9:00-11:05 - Inne wydarzenie
- 14.05.
- maj
- 15
- Egzamin Ósmoklasisty - język obcy nowożytny
- 15.05.
9:00-10:50 - Inne wydarzenie
- 15.05.
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- cze
- 20
- Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
- 20.06.
- Dzień wolny
Media społecznościowe
Galeria zdjęć
- brak danych
Statystyka odwiedzin
liczba odwiedzin: 3075675