• Misja-Wizja Szkoły

• MISJA SZKOŁY

„WYCHOWYWAĆ DO MIŁOŚCI”

„SPORT UJAWNIA NIE TYLKO BOGATE MOŻLIWOŚCI FIZYCZNE CZŁOWIEKA,

ALE TAKŻE JEGO ZDOLNOŚCI INTELEKTUALNE I DUCHOWE”

NAUKA JANA PAWŁA II I ZAŁOŻENIA „PEDAGOGIKI SERCA”

wg prof. M. Łopatkowej

WIZJA SZKOŁY:

Szkoła nowoczesna oparta na tradycjach, ideach i wartościach

1.       Nowoczesna, dbająca o rozwój intelektualny i psychofizyczny ucznia.

2.       Respektująca uniwersalne zasady etyczne.

3.       Wspierająca rodziców w wychowaniu i kształceniu.

4.       Dbająca o bezpieczeństwo i zdrowie ucznia.

5.       Osadzona silnie w tradycji regionalnej i narodowej.

6.       Służy wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, by przygotować uczniów do roli obywateli odnoszących życiowe sukcesy w zmieniającym się świecie.

Absolwent naszej szkoły, to człowiek twórczy, komunikatywny, kulturalny, otwarty na wiedzę, umiejętnie korzystający z różnych źródeł informacji, rozwijający swoje zainteresowania i uzdolnienia, postępujący według zasad moralnych.

Dba zarówno o rozwój psychiczny, jak i fizyczny, przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji. Model myślenia pedagogicznego zakłada łączenie wysokich wymagań intelektualnych, moralnych i sportowych. Celem jest szkoła i nauczyciel zbliżający się do modelu:

WYMAGAJĄCY - ŻYCZLIWY- STYMULUJĄCY - TWÓRCZY- WYSPORTOWANYREFLEKSYJNY.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II istnieje od 1 września 2017 roku. Misją Szkoły jest “Wychowywać do miłości”. Treści programu wychowawczego są mocno osadzone w nauczaniu Jana Pawła II. Dążymy do tego, aby nasi absolwenci postępowali etycznie, i byli chętni do dalszego aktualizowania wiedzy. Celem szkoły jest kształcenie ludzi nowoczesnych, o wszechstronnych umiejętnościach, tak bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie. Aby móc sprostać tym założeniom, szkoła została zmodernizowana i dostosowana do potrzeb programu.

Dewizą Szkoły jest dobre jakościowo kształcenie. Szkoła posiada w pełni profesjonalną pracownię chemii, fizyki, biologii, geografii.

Oczywiście jako szkoła wchodząca w XXI wiek, posiada nowoczesną pracownię informatyczną z bezpośrednim dostępem do  Internetu.

Grono pedagogiczne stanowią specjaliści wszystkich przedmiotów objętych programem nauczania. Są to absolwenci wyższych uczelni, a niejednokrotnie i studiów podyplomowych. Szkoła ma rozbudowany system zajęć pozalekcyjnych, który wychodzi naprzeciw zainteresowaniom uczniów.

Aby zapewnić uczniom odpowiednie warunki do poprawy kondycji fizycznej, w szkole znajduje się siłownia , sala gimnastyczna i kompleks boisk sportowych. Uczniowie objęci są opieką pedagoga szkolnego oraz psychologa.

Dyrekcja szkoły nie zapomniała również o tym, że nauka wzmaga apetyt, toteż w szkole znajduje się wspaniała stołówka wydająca obiady oraz sklepik .Tradycją szkoły jest organizowanie akcji charytatywnych, których celem jest pomoc uczniom z najuboższych środowisk. Współpraca grona pedagogicznego z uczniami układa się bardzo dobrze. Nauczyciele doskonale wiedzą, że szkoła jest dla uczniów, dlatego też dokładają starań, aby pobyt w niej upływał przyjemnie, a przede wszystkim z pożytkiem dla młodzieży.