Nasza gmina została partnerem w projekcie współfinansowanym z funduszy europejskich RPMA.10.01.02-14-8063/17 „Chętni na eksperymenty”. Projekt był adresowany do uczniów wybranych szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Do projektu zostało wybranych 10 szkół - 8 z Gminy Pruszków i 2 z Ożarowa Mazowieckiego.

Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 1530 uczniów.

Działania realizowane w ramach projektu obejmowały między innymi prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów z przedmiotów ścisłych i teleinformatycznych oraz zajęć wyrównawczych.

Szkoły biorące udział w projekcie otrzymały również pomoce dydaktyczne i sprzęt elektroniczny.

Całkowita wartość projektu to 1 995 712,30 zł, a wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 1 596 569,84 zł

Cele i założenia projektu:

• podniesienie efektywności nauczania przez stosowanie TIK (technologie informacyjno – komunikacyjne)
          • pomoc w kształceniu kompetencji kluczowych, postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy
          • wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych przez realizowanie zajęć wyrównawczych
          • wdrożenie nowych form nauczania
          • lepsze wykorzystanie potencjału ucznia i rozwój nawyku uczenia się przez całe życie poprzez organizację kółek zainteresowań, warsztatów i laboratoriów
          • kształtowanie i rozwijanie zdolności matematycznych poprzez wdrożenie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych
          • zwiększenie efektywności nauczania poprzez doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt
          • wzrost kompetencji kluczowych uczniów
          • umożliwienie szkołom realizacji nauczania opartego na metodzie eksperymentu