• Nagłówek

        • REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          w  Szkole  Podstawowej  nr 4 im. Jana Pawła II  w Pruszkowie

           

          1. Świetlica szkolna stanowi integralną część szkoły.

          2. Świetlica jest czynna: poniedziałek – czwartek godz. 7.00 – 17.30, piątek 7.00 – 17.00.

          3. Do świetlicy mogą uczęszczać uczniowie z klas I-III.

          4. W sytuacji szczególnej do świetlicy może zostać zapisany uczeń z IV klasy sportowej.

          5. Przy zapisie do świetlicy pierwszeństwo mają dzieci rodziców/opiekunów pracujących.

          6. Uczniowie do świetlicy zapisywani są na podstawie Karty Zgłoszenia wypełnionej przez rodziców/opiekunów prawnych, dostarczonej do wychowawców świetlicy. Karta Zgłoszenia jest do pobrania na stronie szkoły w zakładce „Świetlica szkolna”.

          7. Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić się do wychowawcy świetlicy.

          8. Uczeń ma obowiązek informowania wychowawcy świetlicy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym, oddaleniu się i może ją opuścić jedynie po otrzymaniu zgody wychowawcy.

          9. Dzieci przebywające w świetlicy zostają zapoznane przez wychowawców z zasadami BHP, regulaminem świetlicy, prawami i obowiązkami świetliczaninia, sygnalizacją przeciwpożarową oraz zasadami bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

          10. Dzieci mają obowiązek szanować wyposażenie świetlicy i dbać o nie.

          11. W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń elektronicznych przyniesionych z domu.

          12. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.

          13. Dzieci ze świetlicy odbierane są przez rodziców/opiekunów lub inne upoważnione osoby wskazane w Karcie Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

          14. Dziecko poniżej 7 roku życia nie może samodzielnie opuszczać świetlicy szkolnej oraz nie może być odbierane przez dziecko, które nie ukończyło 10 roku życia (zgodnie z przepisami Kodeksu ruchu drogowego). Zgodę na wyjście dziecka z osobą małoletnią, należy rozumieć jako zgodę na samodzielne wyjście dziecka ze świetlicy.

          15. W wyjątkowych wypadkach jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osobę nie upoważnioną w karcie zgłoszeniowej potrzebne jest jednorazowe pisemne oświadczenie rodziców/opiekunów, które powinno być dostarczone do wychowawcy świetlicy.

          16. W przypadku samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu potrzebne jest oświadczenie rodziców/opiekunów ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny o której dziecko ma opuścić świetlicę.

          17. W przypadku podejrzenia, że osoba odbierająca dziecko ze świetlicy jest pod wpływem alkoholu/środków odurzających:
          • wychowawca zobowiązany jest poinformować tę osobę o konsekwencjach sytuacji oraz zażądać wezwania lub samemu wezwać innego opiekuna dziecka
          • o zaistniałej sytuacji wychowawca świetlicy zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły
          • z zaistniałej sytuacji wychowawca świetlicy zobowiązany jest sporządzić notatkę służbową
          • w przypadku, gdy nie ma innej osoby uprawnionej do odbioru dziecka zostaje wezwana policja
          • o zaistniałej sytuacji wychowawca świetlicy powiadamia wychowawcę klasy oraz psychologa/pedagoga szkolnego

          18. Obowiązkiem rodziców lub prawnych opiekunów jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy i punktualne odbieranie dzieci ze świetlicy.

          19. W sporadycznych przypadkach, gdy rodzic nie zdąży odebrać dziecka w godzinach pracy świetlicy, ma obowiązek powiadomić o tym telefonicznie wychowawcę świetlicy.

          20. W pracy z dziećmi wychowawca świetlicy współpracuje z psychologiem/pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas.

          21. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są powiadomić wychowawców świetlicy o zmianie danych kontaktowych oraz wszystkich innych istotnych informacjach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie dziecka w szkole (choroby, alergie, orzeczenia poradni itp.)

          22. W świetlicy dziecko ma możliwość odrobienia lekcji.

          23. Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać dziecko ze świetlicy, powinien ten fakt zgłosić wychowawcy świetlicy.

          24. Zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej pobierana jest raz w miesiącu dobrowolna opłata za pobyt dziecka w świetlicy. Pieniądze przeznaczone są wyłącznie na potrzeby świetlicy tj.: zakup materiałów papierniczych oraz plastycznych, zabawek, sprzętu sportowego, gier, książek oraz sprzętów doposażenia świetlicy.

          25. W momencie zapisu dziecka do świetlicy rodzice/opiekunowie prawni zapoznają się i akceptują Regulamin świetlicy.

           

          Procedury COVID-19:

          ·        Do świetlicy może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

          ·        Uczniowie mogą być przyprowadzani do świetlicy i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

          ·        Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, dezynfekcja rąk przed wejściem do świetlicy, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

          ·        Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, oraz w innych salach dydaktycznych. Środki do dezynfekcji rąk będą rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna

          • Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
          • W świetlicy uczniowie korzystają ze swoich przyborów, otrzymują tu materiały papiernicze, farby, plastelinę, włóczki, tkaniny, liście itp.
          • W salach świetlicowych nie ma zabawek, książek, puzzli, klocków.
          • Ograniczone zostają gry i zabawy kontaktowe.
          • Sale będą wietrzone co najmniej raz na godzinę.

          ·        Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

          ·        Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, uczeń zostanie odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomi rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

           

           

          Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2020

           

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych