• AKCJE WOLONTARIATU

Aniołowie Serca z życzeniami w DDPS

Nasi wolontariusze "Aniołowie Serca" aktywnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy, a swoją postawą i zaangażowaniem udowadniają, że nie jest im obojętny los osób starszych i samotnych, gdyż zawsze pamiętają o podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie. Jak co roku przed świętami, własnoręcznie wypiekali świąteczne pierniki, by 14 grudnia 2023 r. wraz z p. Izabelą Żywicką - opiekunem wolontariatu, przekazać je seniorom podczas uroczystej Wigilii. Młodzież miała przy tym okazję porozmawiać z seniorami i złożyć im świąteczne życzenia. Jesteśmy dumni z naszych Wolontariuszy! Po raz kolejny okazaliście WIELKIE SERCE, jak na prawdziwe Anioły przystało! :) (bis)

Bal karnawałowy dla dzieci

Dnia 28.01. w sobotę w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Organizatorem balu było miasto Pruszków. Na małych gości czekał DJ, iluzjonista, zabawy taneczne, animacje, słodki poczęstunek i niespodzianki przygotowane przez Młodzieżową Radę Miasta Pruszkowa. Uczniowie z pruszkowskiej czwórki: uczniowie z klas I-III, Samorząd Szkolny oraz Wolontariat „Aniołowie Serca” wraz  z nauczycielami zaangażowali się w pomoc w tej imprezie. Dzieci razem z rodzicami przygotowały galaretki, wolontariusze i rodzice upiekli wspaniale ciasta, a uczennice z Samorządu Szkolnego wykonały własnoręcznie piękne rzeczy na szydełku.

🎁 Akcja "Paczka inna niż zwykle"

W grudniu i styczniu w naszej szkole trwała akcja charytatywna zbiórki artykułów higienicznych dla warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zgromadzić kilkadziesiąt artykułów, które są niezbędne do pielęgnacji chorych osób. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli warszawskie hospicjum prowadzone przez Siostry Felicjanki. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z naszej szkoły.

💝 Aniołowie Serca w DDPS

W środę, 14.12.2022 r. wolontariusze „Aniołowie Serca” pod opieką p. Izabeli Żywickiej uczestniczyli w uroczystej Wigilii, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie. Od dwóch tygodni nasi wolontariusze przygotowywali kartki świąteczne, a od kilku dni piekli świąteczne pierniczki. Każdy Senior otrzymał podczas uroczystości kartkę, słodki upominek i najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
          Dziękujemy wolontariuszom! Dobrze jest dzielić się radością i swoimi talentami. Nie ma nic cenniejszego dla osoby potrzebującej pomocy jak drugi człowiek, jego wsparcie, czas i uśmiech. :) (bis)

💝 Eko-zbiórka dla Bogusia

W dniu 17 października 2022 r. zakończyliśmy w naszej szkole kolejną akcję zbiórki elektrośmieci. Środki uzyskane ze zbiórki zasilą subkonto Bogusia w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Inicjatorzy akcji - wolontariusze "Aniołowie serca" z naszej szkoły działający pod opieką p. Izabeli Żywickiej wraz z Partnerami: firmą Terra Recycling z Grodziska Maz. oraz Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM, którzy aktywnie włączyli się do zbiórki elektrośmieci. Mamy nadzieję, że środki pozyskane w ten sposób pomogą Bogusiowi jak najszybciej dojść do zdrowia, czego Mu serdecznie życzymy. (bis)

Współpraca z fundacją "Światowy Bank Żywności"

Nasi Wolontariusze brali udział w akcji, zbiórki żywności dla potrzebujących mieszkańców Pruszkowa i okolic. Dzielnie stali w sklepach zachęcając ludzi do wsparcia akcji i ciężko pracowali w magazynie.

"Dobre rady na elektroodpady"

Mieliśmy szansę brać udział w konkursie pt "Dobre rady na elektroodpady". W tym celu zostało zorganizowanych wiele akcji, króre miały na celu zachęcić rodziców i uczniów do wsparcia akcji. W sobotę 24 marca odbyła się ogromna zbiórka, gdzie zostawały przywożone eklektroodpady a dzielni wolontariusze pomagali w załadowywaniu ciężarówki. Natomiast piątkowym popołudniem odbyło się wyjście w okolice szkoły wraz z plakatami i w przepraniami mające na celu edukowanie przechodnich i zachęcanie do zbiórki. Została zorganizowana również "Zbiórka osiedlowa", podczas której wolontariusze chodzili po blokach pytając o jakieś zbędne elekrtonarzędzia. Jako szkoła zebraliśmy około 5 ton elektrośmieci i 1 tonę baterii, co jest niesamowitym  wynikiem. Ale to zaangażowanie uczniów przyniosło takie efekty.

Spotkanie z Klubem Szalonego Wózkowicza

Przed Świętami zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele z "Klubu Szalonego Wózkowicza". Podczas szkolenia wolontariusze mogli nauczyć się jak postępowć z osobami niepełnosprawnymi. Mieli też możliwość sprawdzenia jak tak naprawdę radzą sobie tacy ludzie. Było to wspaniałe doświadczenie i mamy nadzieję, że przyda nam się ta wiedza

.

Odwiedziny w "DOMU SPOKOJNEJ JESIENI"

Z okazji Świąt Wielkanocnych odwiedziliśmy podopiecznych w "DOMU SPOKOJNEJ JESIENI", by wręczyć im kartki z życzeniami, zrobionymi przez pierwszoklasistów. Mieliśmy również okazję przedstawić prezentacje dotyczącą świąt tradycji znimi związane.

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem"

Przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy akcję, podczas której zbieraliśmy żywność dla potrzebujących rodzin mieszkających w Pruszkowie.

"Światełko Pamięci"

Dnia 30.10.2019 r. Wolontariusze z naszej szkoły "Aniołowie serca" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Światełko Pamięci". Akcja została poprzedzona zbiórką zniczy przez uczniów ze wszystkich klas. Dnia 30 października byliśmy w miejscach pamięci poświęconych żołnierzom, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Na cmentarzu Św. Kazimierza porządkowaliśmy zaniedbane nagrobki, stawialiśmy znicze na grobach żołnierzy AK, oddaliśmy hołd poległym.

Sadzenie wiosennych kwiatów z klasami 1-3

Konkurs "8 WSPANIAŁYCH"